Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Brunnalm - Hohe Veitsch
síterep infó oldal
ÜZENETEK (78)Időben csökkenő Időben csökkenő
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2009.03.14. 11:52
minereL!
Mégiscsak el kellett volna mennünk ma.
Napsütés, szélcsend, 30-40 cm friss hó!

Ezt el...tuk : )
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2009.03.05. 18:37
Hi MinereL!
Jó csúszást - mászást! Ha tudok menni, jelentkezem péntek estig.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.02.28. 06:15
Halihó!

Sok - sok hó Brunnalm - on, 2009.02.27 -én, pénteken.

2 év után ismét elindultunk a felső stájer síterepre, Brunnalm - ra, (a két év előtti látogatás után nyitottam ezt a topikot). Gallus és Holló boarddal, Geri és jómagam sível szerelkeztünk fel.

Reggel 6 - kor indultunk Bp. -ről, és jónak mondható útviszonyok mellett autóztunk. Amint azonban kiértünk a semmeringi alagút első szakaszából, már kemény télben, hóesésben haladtunk tovább.

A síterepre vezető szerpentinen aztán hóláncot is kellett szerelni. Rajtunk kívül még legalább egy féltucat magyar rendszámú autó szerelt láncot.

Nagy örömmel láttam az új, (két éve még nem volt) 4 üléses liftet. A hó meg csak esett, néha zuhogott.

Kezdtük a jelölt pályákkal, és ahol lehetett, be az erdőbe, és be az új lift alá. De annyira zuhogott a hó, hogy sokszor a pályán is friss újhóban lehetett menni.

Ezek a mélyhavazások (egy idő után) nagyon tudják égetni a combfeszítőket, ezért pihenésképpen időnként csináltunk egy - egy gyors carving menetet.

Egy negyedórás ebédszünet kivételével egész nap nyomtuk.

Szép nap, "jó mulatság, férfimunka volt"!

A hóviszonyokra nem lehet panaszunk.
Ilyen havakat kívánok magunknak egészen májusig.

3 fotót itt lehet megnézni:
http://kanyarsiblog.freeblog.hu/


Üdv.:
Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2009.01.13. 19:12
Kösz, mindenképpen megérte!
De azért a tolókocsi nélküli jövő reményében most jelentkeztünk a Uniqa Freeride Camp-re :-)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.01.13. 16:09
Koty, remek stílusban írsz, élmény volt olvasni, jókat kacagtam!
De azért megérte, nem?
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2009.01.13. 09:26
Vasárnap megjártuk Brunnalmot, én kissebb zúzódásokkal:-)
Nagyon szép napos, szélcsendes idő volt, mínusz néhány fokkal. A pályák kissé jegesedtek, főleg délutánra, de úgyis a pályák melletti ill. feletti rész érdekelt jobban. Miután ingyenesen leteszteltük a Salomon különböző léceit, és ittunk egy pofa sört, elindultunk ketten a csákányos tetejétől a csúcs irányába. 1 órás gyaloglással kb. félútig - a kezdődő sziklás részig - érhettünk, ez volt a kitűzött cél. Kerestünk egy "vízszintesebbnek látszó" területet a lécek felcsatolásához. Ez, mint kiderült egy behavazott terülő fenyő teteje volt. Mialatt Némónak segítettem felcsatolni, beszakadt alattunk a "fenyő" és a leszúrt léceim elindultak a fagyott, kérges havon a legmeredekebb útvonalon. ( hülye Newton! ) Miután Némó lecsúszott a tervezett "nem olyan meredek" útvonalon, elindultam megkeresni a léceimet. Tolatva, mint egy falnak támasztott létrán haladtam, a síbakancsot majdnem minden lépésnél alaposan belerúgva a kérges hóba. Azért majdnem, mert egyszer csak kifordult a hóból a bakancs és én gyorsulva elindultam lefelé ( megint Newton! ) Próbáltam a botjaimmal fékezni magamat, kevés sikerrel, aztán egy szaltó után szerencsémre puhább hóba érkeztem és sikerült megálnom, az egyik lécemtől 5 m-re. A másik lécem még vagy 50 m-re volt alattam egy bozótban elakadva. Az 50 m-ből az utolsó 20-at ismét gyorsabban tettem meg mint szerettem volna, de végül a bozót megfogott. Felcsatoltam és lecsúsztam - a tervek szerint ez a mondat valahol a beszámoló elején lett volna :-)

Tanulság: Vigyázzatok a keményre fagyott szűz hóval!

Néhány kép:
freeride.JPG
Katlan.JPG
Naplemente.JPG
A-palyak-ott-messze-lent-amerre-a-lecem-ment....JPG
tul-a-felvonokonl.JPG
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2009.01.10. 17:20
Holnap megyünk :))))
Lessz még valaki HUN-ból?
agatha
81 élménybeszámolót írt
81
15 éve tag
2008.12.23. 18:56
sajnos az egész környék ami az egynapos turákra kedvező lehet mind esőt kapott, de nem is keveset.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.12.23. 18:01
Uhhh, jól megszívtuk az időjárással tegnap, alacsonyabban eső, fent hó esett egész nap. A "fantasztikus" esőnek köszönhetően nemcsak mi áztunk át bőrig, hanem a pályák is; tiszta kása volt minden. Ha ezt tudom előre, búvárruhát viszek magammal, nem síkabátot...

Amúgy maga a pályarendszer tökéletes, 1 napra kellő változatosságot nyújt haladóknak is. Képeket nem csináltam, mert a kamerám nem szeret úszni :-)

Ja és a szállásunk Seewiesenben volt a Mörthbauer parasztházban. A szállásadó néni nagyon jófej, a reggeli kitűnő! Egy 2 különálló szobás, konyhás apartman reggelivel kb. 17 euróba került /fő /nap, úgy hogy 4-en voltunk.
A száma: +43(3863)8153

http://www.tiscover.at/moerthbauer
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.12.20. 22:39
@Observer, köszi, még nem tudom, meg kell kérdeznem a Véleményemet :-), de nem valószínű, még futnunk kell 1-2 kört így Karácsony előtt...
Velünk is volt egy teljesen kezdő, aki a nap végén lejött a négyüléses mellett a kéken. Ott van egy "érdekesebb" rész benne, ahol a pálya elmegy a felvonó alatt. Elég keskenyre szűkül össze és viszonylag megedekebb, de megoldotta a srác hóekében. Szóval szerintem igen.

Tegnap reggel ránéztem a honlapjukra és láttam, hogy le vannak zárva a liftek, na akkor telefonáltam a kollégáknak, hogy ne menjenek el odáig.. :-) Végülis Ők is Stuhlecken voltak.
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2008.12.19. 19:23
Hi,

fordutunk vissza Stuhlecknek.atombeteg szél fújt már lent is, nyomtunk egy kövéret és irány vissza. Stuhleck jó volt, hátsó pályákat lezárták, pedig mi ott akartunk az erdőben csapatni, így maradt a többi freeride rész. Felül egész sok hó volt, ahogy mentél lefele, már lehetett hallani a jeget a friss hó alatt.

kéne még oda freshies.
Egész nap esett, de nem elég intenzíven.

let it snow

akwell
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.12.19. 18:05
Vassy, mi megyünk hétfőn! :) Te nem jössz? :)
Eléggé kezdők szerinted le tudnak jönni a hosszú kék pályán? Köszi!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.12.19. 16:58
Ákos, végülis hol csúsztatok ma?
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.12.19. 08:55
Wegen heftigen Schneesturms ist heute, Freitag dem 19. 12. 2008, kein Liftbetrieb!
Ez van...
De legalább nem a meleg miatt... :-)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.12.18. 21:30
A kollégáim is újra mennek holanp. Sajna nekem most ki kell hagynom. :-(
De add át nekik az üdvözletemet! :-)
poisonka
167 élménybeszámolót írt
167
15 éve tag
2008.12.18. 20:11
Holnap irány a hely. nem túl okés a hely honlapja, bergfexen kint volt, hogy vihar miatt ma zárva, wetter-re is felkerült egy idő után.
Remélem atom pow-pow lesz fent.

Hóbol sosem elég.

ride.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2008.12.17. 21:04
Köszönöm!
Van úgy, hogy a hazugság emeli fel az embert.Mézez-mázos-, havas-jeges szavakat jó hallani.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.12.17. 18:34
A wetter.rtl.de-nek is van "Skiwetter" része, az nekem már többször bejött.
A wetter.at-n sokszor inkább azt írják amit látni szeretnél...
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2008.12.17. 18:13
Lehetne.
Ebben az esetben nehezen elképzelhető, mert a várható min-max értékeket egymás alá irják.
A Wetter.at előrejelzéseit- tapasztalatom szerint- az összeállító írói munkásságának részeként kell kezelni.Bár az alaptáblázat széles áttekintő lehetőségeket nyújt-ana.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.12.17. 12:45
Lehet, hogy a 6 előtti "-" az nem "minusz", hanem "ig"...
:-)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.