Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Ausztriai utazással kapcsolatos kérdések topikból

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2021.12.22. 17:28
Talán ott volt a zavar, hogy mely keleti vakcinát fogadja el a nagyszabású EU... illetve WHO!
Itt ugye a WHO már korábban engedélyezte a kínait, de az EU nem...
Szputnyiknál már ott borul a bili, hogy a WHO sem engedélyezte ezidáig.

Most akkor a Sinpharm zöld jelzést kapott az EU-ban !? Ezen kívül az osztrákok is elfogadják !?
Nekem ez a kérdés még mindig, bár mondom a konzuli honlapon ott szerepel a Sino a beutazásra elfogadott oltások között...
Előzmény: (Lackó 213542)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2021.12.22. 17:04
Szia!

Nem belemerültem, hanem beleőrültem! :-D

Gyerekekben nem vagyok teljesen biztos,de én úgy értelmezem, hogy 12 éves kortól mindenkinek kell vinni a 2 oltás mellé kell a pcr eredményt is.
Talán ők valami előzetes regisztráció után kint is megcsinálhatják, de ezt csak pletykaszinten hallottam, semmi konkrétat nem tudok erről.

DE! Nem vagyok teljesen biztos semmiben sem! :-D

Ezt olvasd el, meg az osztrák linket is:
https://becs.mfa.gov.hu/deu/page/covid-19-informaciok
Előzmény: (skioutlet 213539)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2021.12.22. 16:52
Szia!

Így van, amit bemásoltál, az pontos.

Egyedül a a 2 szputnyik +1 elfogadott oltásosak a nagy kérdőjel, mert ha nincs a 3. oltásuk előtt antitest tesztjük,akkor nekik elvileg kell pcr. De ezt mégsem kérik, mert a rendszerük csak azt jelzi, hogy 3 oltás, típusra meg csak a 3.-at jelzi. Ez olyan mintha mindhárom olyan lenne.
Egyelőre nekik működik ez a kiskapu, kérdés meddig.

Te tök egyértelműen jó vagy teszt nélkül a 2 kínai+1 pfizerrel.
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2021.12.22. 16:42
Szia!
Köszi a választ. Ez mind szép és jó, de ugyanakkor félreértelmezhető is.

Mivel én így ismerem az előírásokat, szabályokat:

"2021. december 20-tól kizárólag az alábbi módon lehet Magyaraországról Ausztriába beutazni:
Három darab EU által elfogadott oltás esetén szabad (karanténmentes) a beutazás. Akik kettő EU-s oltással rendelkeznek, vagy az elmúlt 180 napban átestek a betegségen, azoknak 72 óránál nem régebbi negatív PCR tesztet IS be kell mutatniuk."

De most olvasom, amiből leginkább ki tudunk indulni a konzuli szolgálat honlapja. https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?ausztria

A beutazáshoz elfogadott oltások: Pfizer, Astra Zeneca, Johnson and Johnson (Janssen), Moderna, Sinopharm, Sinovac, Covishield

Ez így ok. De akkor mit szőrőztek eddig a kínaival oltottakkal a határon?
Előzmény: (Lackó 213538)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2021.12.22. 15:36
Kedves Lackó!

Látom belemerültél a kérdésekbe:)
Nekem is lenne egy kérdésem: 2 Pfizer oltással rendelkező 15,5 éves gyermek megy Ausztriába síelni a közeli napokban. Neki kell otthonról hozott, 72 órán belüli negatív PCR teszt? Ha igen akkor, azt hol kérhetik (határ, szállás, síbérlet)? Köszönöm előre is választ!
Előzmény: (Lackó 213538)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2021.12.22. 14:53
Szia!

Elnézést, mert nem engem kérdeztél, de mivel napok óta csak ezeket az infókat olvasom és tanulom, talán tudom a helyes választ.

Mivel Ausztriába beutazáshoz kell 2 db elfogadott oltás + PCR vagy pedig 3 elfogadott oltás, és mivel a Sinopharm is elfogadott Ausztriába utazáshoz (a Pfizer meg pláne), ezért neked megvan a 3 érvényes oltásod.
Tehát a GrünerPass helyesen mutatja, beutazhatsz tesztelés nélkül is.

"...mert 3 oltással "kérnének" PCR tesztet..."
Ezt félreértetted. Egyértelmű, hogy a 3. oltás váltja ki a PCR tesztet, tehát neked nem kell csináltatni.

Az első két oltás beolvasásának a gondját nem is értem. Azt sem értem, egyáltalán hogyan, honnan lehetne azokat a GrünerPassba beolvasni.
A GrünerPassba az eeszt oldaláról letöltendő "Uniós digitális COVID igazolvány" QR kódját kell beolvasni. Ezen csak az oltások száma (nálad 3/3 ) és a legutolsó oltóanyag típusa, gyártója szerepel.
Még ha akarja az ember, akkor sem látja, hogy a korábbi(ak) mi(k).
(Nálad meg annak sem lenne jelentősége, ha látható lenne, mert mindhárom oltásod elfogadott.)

Tehát jó utat teszt nélkül! ;-)
Germknödel
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2021.12.22. 10:00
Próbálom követni az eseményeket, változásokat. Hátha tudsz ebben segíteni/javaslatot tenni a pillanatnyi tapasztalatok, előírások birtokában.
Szóval 27-én indulunk 1 hétre Karintiába, inkább sítúra, szánkózás pihenés céljából megyünk a családdal (a két gyerkőc 5 év alattiak).
Asszony ok, 3 Pfizer, gyerekek pipa, mert bőven kicsik még bármire is.
Nálam a kérdés, 2 db kínai + 1 db Pfizer, nincs antittest vizsgálatom.
Grün Pass zöldet mutat természetesen. (most már tartományokra van bontva az app, mindenhol zöld)
DE,
- első két oltást nem olvastattam be, ez gondolom nem akkora gond a hátron? Nézik, nem nézik?
- papírokat (első kettőröl, azért kinyomtatom), ezeket kérhetik-e, vagy a GP a lényeg?
- biztonság kedvéért csináltassak utazás előtti nap egy PCR tesztet? (ha nagyon szőrözne az "elvtárs" és kérne egyéb papírokat, ami mondjuk nálam lesz, de látja Sino az első kettő) Kicsit hülye a rendszerük, mert 3 oltással "kérnének" PCR tesztet...

Szóval nem tudom, mihez tartsam magam, mi a valódi normális eljárás a határon!?

Szállásadó, aki magyar, azt mondja legjobb tudomásuk szerint nem lesz gond a határon 2 kínai+1 Pfizerrel, zöld Grün passal, menjünk nyugodtan. (mondana ugye mást...)

Olvasom más topikokban, hogy van olyan helyzet, hogy visszafordítják az autókat a határon. Hogy kiket, nem tudom..Ezek mennyire igaz infók?
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2021.12.21. 20:31
- magyar PCR-tesztet elfogadják, 72 óráig jó.
- határon nem kell foglalást bemutatni
- kint akkor kell neki (aki 12 -15 éves között van) új teszt, ha letelt a 72 óra
- az új teszt lehet antigén is, az 48 óráig jó
- ha kinn vagytok, a szállásadó gondolom mindenben segít
Előzmény: (Etien 213516)
Etien
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2021.12.21. 20:15
Sziasztok! A segítségeteket szeretnénk kérni avval kapcsolatosan, hogy mi is dec. 27-én megyünk Murauba síelni 4 napra a 12 éves kislányukkal akinek itthon előző nap csináltatunk PCR tesztet de! úgy olvastuk, hogy már most odakintre is be kell jelentkezni egy PCR tesztre, mert ugye csak 48 óráig érvényes az. Ennek mekkora a valóság alapja? Ez tényleg így van? Ha nincs foglalásunk átengednek a határon? A magyar PCR tesztet elfogadják jegy vételkor? A választ előre is köszönöm.
Előzmény: (teller 213477)
teller
5 élménybeszámolót írt
5
2 éve tag
2021.12.20. 18:21
Dec 19-en jottunk sielni Kreischbergre. A hatarnál nem volt bonyolítás. Ha zold a gruner pass akkor mehetsz. Pcr fel sem merult. Gyerekekre mutogattam hatul, hogy 12 ev alattiak. Bologatott, hogy menjek.

A siberlet kasszanal eleg volt a telon megmutatni a gruner pass-t. Megneztek, hogy az utolso hanyadik dozis, illetve, hogy az utolso nyugati vakcina. (Nekem 2 sp + 1 janssen, parom csak gyogyultsagi) Az, hogy elotte orosz vagy kinai volt fel sem merult. Pcr fel sem merult. Huttekben semmit nem kerdeztek, csak hogy kerek-e zsemlet a gulyasleveshez.

Mivel minket ezzel a pcr dologgal jol befosattak, szombaton leteszteltettem az egesz csaladot, (2 felnott, 2 gyerek). Termeszetesen tok feleslegesen.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.