Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Tojgli által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
Topik: Hochkar
2022.02.21. 11:36
Sziasztok!

Mi most pénteken értünk haza 5 nap síelésből, a tapasztalatok hasonlóak mint az alább írtak:
- online megvett bérleteket a fenti pénztárnál vettük át (az Alpenstrasse aljában seholsenki) és párosították össze a védettségikkel
- a maszkot a felvonóknál nekünk abszolút nem figyelték, talán mert hétköznap volt és nagyon kevesen voltunk, sehol se volt sor
- egy nap, 17-én, volt teljes lezárás egy elég komoly egésznapos szélvihar (esővel kombinálva) miatt, így átmentünk Lackenhofra (ide is jó a bérlet) ahol eleinte ment két felvonó, de zuhogott az eső, így végül kb 13kor azokat is lezárták, mert valami fa is kidőlt
- egy nap (14én) délutánra teljesen beködösödött és ömlött a hó, így 2kor befejeztünk,
- de a fenti két napon kívül hálisten gyönyörű időnk volt ami azért Hochkaron ritka (de cserébe ugye hóbiztos a terep)
- éttermekben, szálláson Hochkaron kérték a védettségiket is (de lackenhofon a nagy menzaétteremben nem), de a maszkot nem vették szigorúan
- a kétüléses "grosses kar" egyáltalán nem ment soha
- a 7c fekete pálya végig zárva volt
- a 8 fekete viszont az alábbival ellentétben nekünk nyitva volt, de csak a buborékossal (I hochkar vorgipfel) lehetett megközelíteni
- a hóminőség és mennyiség általában kiváló volt, néhány jeges folt lett délutánra a meredekebb szakaszokon, ill a lezárás-eső utáni nap reggel jeges volt, délutánra meg kásás lett minden

kb ennyi...
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
Topik: Hochkar
2022.01.25. 14:48
FYKI: bkorompay hozzászólása az egyik hochkaros cikkből
https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/hochkar-hetvegekre-csak-a-neten-arulnak-siberletet/ :

Az elmúlt hétvégén síeltünk Hochkaron, minden úgy működött, ahogy a cikkben írták.
3-4 nappal előre megvettük a bérleteket (annak tudatában, ha mégsem mennénk akkor bukjuk az egész kifizetett összeget!). Kaptam egy 'vouchert' emailben, amit a pénztárnál bemutattam, és mellé a nemzetközi covid oltási igazolásokat. A kettőt párosítva adják ki a bérletet fent a kasszáknál. Lent a kapuknál semmi nem volt. Igaz alig síeltek a 3 nap alatt, mert szél+hóvihar volt 2 napig. Hétfőn tovább csökkent a létszám.
Sajnos az időjárás miatt csak néhány lift járt.
Osztrákok nem síeltek, csak néhány magyar csapat, kb. 20 autó állt a parkolókban összesen.
Mi szülők 2 szputnyik +1 pfizer oltással mentünk. Határon semmit nem néztek, csak rákérdeztek, hogy van-e 3 oltásunk. Kb. 30p torlódást okozott ez péntek délután.
Nálunk volt a 3. oltásunk nemzetközi igazolása nyomtatva, a green pass a telefonon zöldre élesítve. Ez mindenhol elég volt.
Az is működött, hogy meglévő kártyára online megvettem egy egynapos jegyet, majd az eeszt-ből letöltött nemzetközi covid igazolást párosítva vele aktiválni is tudtam.
Bátran menjen mindenki, aki elfogadja ezeket a feltételeket, szuper hó van most ott!
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
Topik: Hochkar
2022.01.25. 09:49
Ez a vásárlási szöveg:

Please always carry your booking confirmation with you (printed or on your smartphone).
Please make sure you have received a printed ticket from the pickup-machine, which is installed at the former toll station on the Hochkar Alpenstraße.
Both, confirmation and ticket(s) must be carried with you throughout the day.
Please scan this code at the ticket machine


Ez meg a greenpassz link összekötésre a bérlettel a hochkar.com oldalról:
https://safe2ski.services.skidata.com/portal/ticket-validation

plusz ez a szöveg németről szabadfordításban (még szerencse, hogy soknyelvű az oldal... :D):
A papír alapú oltásikat (és ninjapassokat amik a helyik kölyköknek vannak) a pénztárban kell ellenőriztetni (magyarul a bérletekhez párosítani)

mi ennyire jutottunk!
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
Topik: Hochkar
2022.01.25. 09:38
Szia!

Mi felhívtuk őket, mert online megkeresésre nem válaszoltak, azt mondták, hogy lemondás esetén visszautalják a pénzt... bár az ált szerz feltételek szerint ez kicsit necces, mert csak balesetre vonatkozik a leáírás + hivatalosan meg gondolom az általános lezárásra... ergo ha online lemondod (van rá link), akkor elég nehézkes lehet majd visszaszerezni a zsozsót... (mondjuk biztosítást lehet rá kötni sztem...)

Mi végül felbátorodtunk, végülis mindenki 3x oltva, még a kölkök is, sokminden nem jöhet közbe, főleg, hogy most vagyunk ennek ellenére (volt 2 nap nátha kb) covidosak, ergo ha végül kell majd akkor belépési teszt, azon se tudunk fennakadni :D

Szóval megvettük online a jegyeket, kaptunk doksit, az abban leiratban már korrektül bennevan, hogy az Alpenstr aljában automatából lehet átvenni a kártyákat, kaptunk szépen 4 qr kódot, a gyerekek igazolványait fel is kellett fotóként tölteni... mivel előző nap délután érkezünk így a reggeli tömeg se lesz gond ha lesz...

A greenpassz összekötést online is meg lehet csinálni, van hozzá egy link a hochkar oldalon, de gondolom ha helyben vesszük át a kártyát, akkor helyben a pénztárban fogják megcsinálni... ettől a részétől már nem félek... majd ott elmondják...

de konkrét tapasztalat csak február 13 után lesz, akkor megyünk csak...
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.19. 10:08
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?szlovakia

itt tudsz bogarászni, de ez alapján elvileg nem vagy jó... A magyar védettségit nem fogadják el de ha uniós lenne, akkor az uniós formátumú átesettséget sem, csak az oltottságot...

a határon átcsúszhatsz, mert nincs állandó ellenőrzés, de a szálláson és a bérletnél már elég esélyes, hogy fennakadsz... szóval én ilyen körülmények közt nem kockáztatnám meg az utazást, ill ha nincs semmi kifizetve akkor talán, max egyből jöttök haza...
Előzmény: (rzsolti87 214537)
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
Topik: Hochkar
2022.01.18. 13:53
Volt valaki mostanában ezzel az online jegyvásárlós módszerrel Hochkaron? Érdekelnének a tapasztalatok, mert a honlap elég zavaros... megveszem, adatokat megadom, gyerek igazolványt feltöltöm, kifizetem... gondolom kapok valami átvevőkódokat...
De hol kapom meg a kártyát? szerpentin aljában? fennt a pénztárban? valami automatából? Mikor és hogy vetik össze a greenpass-al, mik a lemondási feltéttelek ha beüt a sz@r... stbstb :)

Tomrider: nekünk sajna csak online jegy lesz jó, mert a kinti síszünet alatt megyünk és azt nem lehet pénztárnál megvenni így nem lesz jó az utalvány... pedig jól hangzik...
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.17. 08:42
sztem sem... nekem is azt írta a szálloda, hogy ha online megveszem, akkor ott a szállodában elkészítik a kártyákat csekinnél
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.13. 12:16
Na, kis könnyebbség...
Sztetek az oltott 12 alattiakra (nyilván frissen oltottak) kell a teszt?
ez a része nekem kicsit zavaros, nyilván nem azon a 2-8eft teszten múlik... de szeretek úgy utazni, hogy ha bárki kéri, akkor legyen meg minden ami kell...

Bár ez a friss z infó még nincs kinnt a konzuli honlapon, és olyan angol nyelvű hivatalos szlovák oldalt se találtam még, ahol ez meglenne... a szálloda honlapján még a régi van miszerint 6év felett teszt)

Síbérlet kérdésre válaszolt a szálloda, ha foglaláskor megrendelem, akkor helyben(szállodában) kiállítják a kártyákat... de helyben is lehet regisztrálni
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.12. 14:53
kösz, akkor lövök egy mailt a szállodának biztosamisicher alapon...
Előzmény: (százas 214306)
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.12. 11:22
köszönöm!

Akkor foglalásnál egy gopass regisztrációval letudom a bérlet+szállás akció lefoglalás cuccot, aztán a recepción csekinnél majd gondolom úgyis elnavigálnak, hogy hogy lesz abból négy bérlet/kártya...

Az momentán elég szimpi, hogy 2 szobás pályaszállás az északi oldalon, reggelivel + 5 nap bérlettel 2felnőtt2gyerek ~1600eur...

Ráadásként chopok nekünk kb bármely hasonló méretű Osztrákiásnál közelebb van, ergo kényelmes érkezés du-este lightvacsi, másnaptól 5 allday síelés, utsó nap síelés és kaja után kényelmesen haza...

csak nehogy a végén átszokjunk ide a sógoréktól... :D :D
Előzmény: (százas 214294)
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.12. 08:49
Szuper válasz, köszönöm!

A "rosszidő" adottság ha úgy dobja a gép, nekem se tudja elrontani a kedvemet nyaraláskor sem... alkalmazkodunk ahhoz amin nem tudunk változtatni... Abban meg azért csak lehet bízni ,hogy kevesebb hó nem lesz egy hónap múlva...

Nagyon nagy félelmeim eddig sem voltak, de a nagyonrégi nagyonrossz (szintén 80as évek, első síelések) és a kevésbé régi kevésbé rossz de egyértelműen javuló (2010es évek) szlovákiai tapasztalatok után gondoltam inkább megkérdezek tapasztalt síelőket akiknek van személyes tapasztalatuk a helyről és viszonyítási alapjuk is a "haldokló nyugathoz" képest...

Akkor nincs más hátra, mint ismerős családdal dátumot fixálni, szállást foglalni és várakozni...

stornobiztosításon még erősen gondolkodom, mert hiába az oltás, ha benyaljuk az omikront akkor kb aznap derül ki, hogy bukta az út... ergo nem árt ha térül valami a szállásból... a bérlet meg elvileg gopass faq alapján minimális levonással visszajár...

Bonuskérdés:
gopass reg ugye elég egy emberre és egész családnak tudok foglalni bérletet (1 tmr hotelt néztem, azoknál bonusként komoly árengedmény is van gopassal és annyira vagyok kényelmes, hogy pályaszállást nézek csak az utóbbi időkben)

essen mindenkire a hó... kösz
t.
Előzmény: (százas 214285)
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.11. 15:53
Szia!
Itt tudsz bogarászni:
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?szlovakia

de kb így, ha jól értem:
1: belépéshez elég az oltás, friss teszt nem kell, oltatlanul karantén 10nap és 5 nap után pcr-el szabadulhatsz ha jól értem... (ha nézi bárki is)

2: szálláson mindegy, hogy 2 v 3 oltásod van, kell pluszban a 72óráspcr vagy 48órás antigén (csak a teszt semmire se jó)

3: síeléshez is oltás kell de friss teszt már nem...

4: a "sima" átesettséget ha jól értem nem fogadják el csak ha ráoltottak

5: a kínai és orosz oltást is elfogadják, de magyar igazolványt nem csak az eu-s formátumot (eeszt alkalmazásból)

6: friss tesztből sztem elég a papíros, bár jobb laborok feltöltik az eeszt-be és akkor arról is qr kódos igazolást kapsz...
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.11. 14:34
Így értem, kösz! :)

Ezek szerint érzésre nem lesz gondunk/nem lesz csalódás, mert nekünk 5 napra bőven elegendő egy akkora pályarendszer mint ChopokJasna, nem lenne szempont a több pályarendszer közelsége...
elég "kényelmes" sízők vagyunk... nyilván madarasi hargitát már a gyerekek is 2 nap alatt megunták, de pl hochkar/lachtal 5 napra már full kielégítő volt...

... Feltéve ha a pályaminőség nagyságrendileg pariban van ausztriával! De ezek szerint ezzel elvileg nem lesz gond - ha amúgy nem lesz nagy olvadás -

Szlovák síszünetet néztem, elvileg előtte mennénk... (ha jól láttam 0220-0310 közt lesz szétosztva) kösz, hogy írtad... erre korábban figyeltem, most elmaradt....
Előzmény: (TZoli 214260)
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.11. 12:08
A hó mindenütt ugyanaz... ez azért relatív :D
Ezért kérdeztem (sztem elég jól körülírva, hogy mire gondolok: pályák kezeltsége, felvonók kapacitása, tömeg stb) hogy milyen élmény chopok egy átlag osztrák pályához képest...

Nyilván nem arról beszélünk ha nem esik elég vagy ha meleg van és olvad... hanem arról, hogy ha mondjuk ugyanannyi hó esik itt mint ausztriában, akkor milyenek a pályák.... ausztriában még sosem csalódtam, de szlovákiában kb 15 éve nem voltam, akkor azért rosszabb élmény volt ahhoz képest... (hiába volt jobb mint gyerekkoromban)

Ebben azért hótól függetlenül lehetnek komoly difik és bár nyilván fejlődik minden, nagyon nem félek tőle, hogy "szar" lesz... de gondoltam egy kérdést megér ha valakinek van viszonyítási alapja...

nem vagyunk prók, de gyerekkorunk óta sielünk és most már kisgyerekekkel járunk... ergo ha már korareggel jegesbuckás, mert csak ímmelámmal ratrakolnak, ha köves a pálya mert nem ágyúznak ahol kell, ha hiába van sok pálya de a felvonókon állandó a nagy sor akkor az azért "ront" az élményen :D

valami ilyesmi...
Előzmény: (TZoli 214255)
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.11. 11:17
Kedves Zsolt!

Ha mi korábban mindig ausztriában síeltünk, de most a friss szabályok miatt johnssonnal nem mehetek szállodába/felvonóra, 4. oltást meg még nem lehet kérni...

Szóval ausztriához (hochkar, schladming, tauplitz lachtal pld mint utóbbi élmények) képest mennyire lesz jó/rossz/hasonló élmény egy chopok/szlovákia? (olvasgattam vissza, de kevés a friss beszámoló, és azok alapján nem is egyértelmű)

Pályaminőség, sorbanállás leginkább az érdekes (hétfőtől péntekig mennénk), a szállás és kaja /ezek ára nyilván helyfüggő mint mindenhol... és kevéssé is érdekes... de ha már reggel is jeges buckás, rosszul kezelt, köves, nem jár a felvonó és fél órás sorok vannak állandóan (nagyonrégi donovaly emlékek) akkor lehet inkább mást találunk ki helyette...

(sajnos osztrákok januártól elvileg nem fogadják el a johnssont csak ha felüloltanak mrns-el, 4. oltás meg elvileg nincs, én pont azért kértem a johnssont a 2 szputnyik után októberben, hogy szabadon tudjunk utazni és ne legyen gond a síelésnél...)

Mihály: full egyetértek Zsolttal... megkockáztathatod, hogy nem kérik sehol... de arra felépíteni egy többszázezres síelést, hogy hátha nem buksz le a határon/szálláson/felvonón/étteremben, azért nem bölcs dolog...
Előzmény: (százas 214186)
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.