Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

dorfield által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (63)Időben csökkenő Időben csökkenő
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
Topik: Hebalm
2013.03.01. 13:33
sziasztok!
mi múlt héten voltunk itt, szerettünk volna kipróbálni egy új terepet, ami nincs túl messze a nyugati határszéltől. Nem találni róla sok mindent, nem túl ismert, viszont jókat hallottunk róla ismerősöktől. Leírom az élményeket, hátha más is kedvet kap hozzá:
Először esős majd havas körülmények között Szombathelyről kerek 2 óra alatt értünk Hebalmra. Ami tetszett, hogy végig autópálya, csak az utolsó 10 km-t kell hegyi úton teljesíteni. Szintén pirospont azért, mert közvetlen a felvonó tetején lehet megállni, ami első látásra furcsának tűnhet (általában ugye lentről liftezünk fel először). Minden ki van írva magyarul, szintén pozitívum, hogy óránként lehet jegyet venni, ami attól a perctől érvényes amikor ki van állítva és onnan ketyeg az óra. Mivel egész nap illetve az előző napokon is havazott, rengeteg hó volt/van a pályán, így méretes buckák voltak a pályán már 11 óra táján, de szerencsére elég könnyű volt a hó. 2 csákányos és az ülőlift működött, mi a korlátozott látási viszonyok miatt (tej köd) inkább a 3-as kék, 4-es piros kombináción síeltünk, ami szerintem jó lejtésű és nagyon széles. Ez utóbbi minden pályáról elmondható. A 2-es pálya csatlakozása a 4-es piroshoz véleményem szerint inkább piros, a feketeként jelölt szakasz szintén inkább piros. A 7-es piros szalaggal le volt zárva. 3 óra környékén már felkapcsolták a világítást így fokozatos az átmenet az esti síelésbe.
Összességében egy családias terep, Hütte nincs túl sok, viszont az árak alacsonyabbak a felkapott terepekhez képest.
Jövő héten ismét megyünk, talán napsütésben kellemesebb lesz bejárni és megismerni.
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2011.03.08. 09:10
Mi is tegnap voltunk, szerintem nagyon jók voltak a pályák, még délután is Mariensee-ben síeltünk, no bucka, no jég!
Kemény műhó az alap,de annyira, hogy még délután is látszott a ratrak nyoma sok helyen.
A szél viszont nagyon erős volt sajnos....de ha az se fújt volna akkor túl tökéletes lett volna :):)
Aranyos a kutyus is a Berggasthofban, csak nem nagyon lehet tőle enni....
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2011.03.05. 11:20
sziasztok!
a valaki jár(t) errefelé a napokban, ossza meg velünk légyszi hogy milyen a hóhelyzet!
Köszi
D
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2011.02.28. 17:43
sziasztok!
ha már ma erre a pályára esett a választásom leírom a tapasztalataimat:

Kezdjük a pálya megközelíthetőségénél. Kicsit messzebb van mint a többi síterep, nekem kb másfél óra alatt sikerült abszolválnom a távolságot. Odafele az Oberwart-Pinkafeld-Waldbach-Wenigzell-Ratten-St. Kathrein útvonalon mentem, ami a végén annyira kacskaringós volt, hogy azt sem tudtam merre van az arra...meg aztán el is mentem utána másik irányba...Visszafelé Ratten-Pöllau-Hartberg-Oberwart úton jöttem, erre sokkal jobb az út de hosszabb.

A pályák: Szélesek, nekem tetszett a meredekségük, a piros és a kék között nincs nagy különbség, szerintem kezdőként is síelhető, főleg a szélessége miatt, de a haladók is élvezhetik.A "Steilang"-nak nevezett fekete rész egy kb. olyan meredek rész mint St. Jakob-i hátsó pálya alja, vagy ha a Mönichkircheni 4-es liftnél jobbra indulunk lefele.
A térképen Sonnenhangabfartként nevezett pályarész hóhiány miatt le volt zárva, ott már lassan a tehenek fognak legelni. A csákányos lift sem ment, bár a bergfex-en úgy írták.

A hóhelyzetről...hó mint olyan, csak a pályán van, de ott elég, ma sokszor úgy éreztem túl sok is. Hét ágra sütött a nap, délutánra szép kis buckák születtek, amik ahogy az árnyék elérte az adott részt, szépen megfagytak. Napközben is ratrakoltak, bár inkább a hóágyúkat szedték össze, ennek a "mellékhatása" volt a pályák kisimítása...Jég sehol nem volt, fű sem a pályán.

Ha lenne hó, biztos, hogy mennék ide még párszor. Az egyetlen szépség hibája a helynek, hogy szerintem havazás után csak lánccal lehet felkapaszkodni azokon a zergeösvényeken amik a pályához vezetnek....

Ja és voltunk ma vagy 10-en összesen...
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2011.02.27. 16:23
koszi! mindenkepp Joglland-i palyaban gondolkodom, mert maganyos farkas leszek, de a kenyelmet is szeretem, szoval lehet Hauereck lesz belole, ott meg ugyse voltam...bar kicsit messzebb van.
Előzmény: (csabeszka 112499)
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2011.02.26. 16:04
sziasztok!
van valakinek infoja, milyen állapotban vannak a határ közeli pályák? Minden lehetőség érdekel!
Köszi
D
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2011.02.12. 11:48
Ha jól látom a webkamerán, ma havazott, talán javul egy kicsit a pálya minősége!
Néhány kép múlt hétfőről addig is! Köztük a kiszélesített Familienabfahrtról is
PIC-0102.jpg
PIC-0103.jpg
PIC-0104.jpg
PIC-0105.jpg
PIC-0106.jpg
PIC-0107.jpg
PIC-0111.jpg
PIC-0112.jpg
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2011.01.23. 15:24
sziasztok!
tegnap megejtettem az idei szezon első síelését (kicsit későn igaz) Wenigzellben. Kezdő board-osokkal mentem, így ez a pálya tűnt a legtökéletesebbnek.
Szerintem a pályát már sokan leírták, kezdőknek tényleg tökéletes, de egy napot gyakorlottabbaknak is el lehet jó síeléssel tölteni!
Kicsit félve vágtam neki az útnak, hogy milyen lesz a hó, hát kellemeset csalódtam, csak délutánra kezdett jegesedni, főleg a pálya alja, ahol egy kisebb befagyott tavacska jege is csillogott a szikrázó nasütésben. A pályán sehol sem látszott ki a föld, azon kívül viszont zöldell a természet. Szóval a körülményekhez képest jó volt a minősége.
PIC-0091.jpg
PIC-0095.jpg
PIC-0093.jpg
PIC-0094.jpg
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.12.04. 20:47
sziasztok!
már alig vártam, hogy induljon a szezon, lécek a szervízben, már csak a munkahely vezetőségének beleegyezése szükséges, hogy a hétfői női napokon mehessek kifele :)
Van valakinek info-ja esetleg képe, hogy idén milyen változások vannak? Ha jól olvastam Marienseeben kiszálesítették a Familienabfahrtot.
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.03.16. 16:50
Sziasztok!
én ma voltam kint a már említett okok miatt:) szóval az elején kezdem: fél 10 körül értem ki (miután otthon hagytam a kabátomat és Oberwartnál jutott mindez eszembe) szerencsére ahol reggel sütött a nap elolvadt az útról a hó, szóval ott lendületet tudtam venni, de kotort rendesen...a parkolóban volt vagy 15 autó, most többségében osztrák (ma senior nap van úgyhogy az átlagéletkor is ennek megfelelően alakult:))
Hát a havat nem kell részleteznem, nem túlzok ha azt mondom hogy jobb volt a hó mint januárban! Reggel mindenhol látszott a ratrak nyoma, vissza lehetett nézni a saját nyomvonalamat, a MK-i részen volt hogy egyedül csúsztam az egész pályám!Mariensee egy kicsit "zsúfoltabb" volt, itt legalább 2 ember volt velem egy időben a pályán:), mivel ennek a pályának az alja alacsonyabban van, ezért lent rendesen olvadt...és persze buckásodott (sőt néhány helyen jég is előjött) de soha rosszabb pályát!Délig tökéletesen sielhető volt!
Aztán délutánra összefagyott a hó, sőt én is összefagytam, úgyhogy fél 4kor eljöttem! Egész nap havazott, hol kisütött mellette a nap hol nem, és persze fújt a szél!
Előzmény: (csabor 87569)
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.03.15. 19:32
huuu köszi az infot! én ma reggel felkeltem, kimentem a kutyákhoz és eldöntöttem hogy majd holnap próbálkozok inkább a sieléssel...itt annyira fújt a szél. Főleg hogy láttam hogy havazik kint!
Ugyhogy holnap megyek, remélem addig letakarítják az utat (bár tolatva talán akkor is fel tudok menni)
Hova valósiak vagytok hogy fel kell mennetek az autópályára?
Előzmény: (Csabee 87527)
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.03.14. 15:54
holnapra erős szelet meg néhány hópihét mondanak az előrejelzések...azért remélem nem lesz olyan nagy szél:S
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.03.12. 19:33
Ja igen a köteles felvonóknál érdemes megkérdezni hogy lehet e használni! nekem múltkor megengedték
Előzmény: (Csabee 87351)
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.03.12. 18:21
a bergfexen ápr.5 van írva
Előzmény: (csabeszka 87343)
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.03.12. 17:30
az 5ös legalja egy kicsit szűkebb és meredekebb (a meredekebb erős szó rá...inkább mondjuk úgy h nem sík) szerintem az nem igazán nyerő, hangsúlyozom szerinten....ha legeslegelőször van a lábán léc! viszont alul a parkolóban vagy egy köteles felvonó, és ha esetleg felmennétek az Enziannal szemben is! Érdemes megnézni h működnek-e!
Szerintem az 5öst élvezné egy kezdő is, mert jó kis tanulópálya és hosszú, és hétfőn a női bérlet se valami nagy beruházás, ha már rászánta magát a sielésre! a napi jegy 15, a félnapos 12 €!

https://sielok.hu/fotoalbum/forum-36996/kep/5/ ez az 5ös alja és általában ilyen meredek https://sielok.hu/fotoalbum/forum-36996/kep/13/
ez pedig az 1es: https://sielok.hu/fotoalbum/monichkirchen-margeliosi/kep/17/
Előzmény: (ZeDDy 87318)
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.03.11. 19:24
Főleg januárban, mikor leér egy csoport 3 éves és szegények fel sem érik:)
Hát ez a szezon számomra nem volt valami változatos, csak MK-ig jutottam....majd jövőre!
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.03.11. 18:12
Sziasztok!

Tanítgatásra tényleg ez a 2 pálya a legjobb! Én is megyek hétfőn, lehet hogy egymagamban, azt hiszem tényleg ez lesz a szezonzáró, bár ki tudja...tavaly is márciusban minden héten azt mondtam hogy na most ez az utolsó:):)
Az biztos hogy rengeteg magyar lesz!Ugyhogy kokárdát fel és irány a sípálya!
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.02.25. 14:57
hát az tény hogy St. Jakobban, még akkor sem voltak rosszak a pályák amikor sehol a környéken nem volt hó, meg nyíltak a virágok! És Wenigzell is tökéletes kezdőknek! Mönichwald nekem annyira nem volt szimpi (szubjektív vélemény), St. Kathreinbe meg még mindig nem jutottam el, de talán ha idén az időjárás is úgy akarja letesztelem! Addig is itt kukorékolok a fórumon, hó és hideg hiányában!
Nem ide tartozik de: Egyébként én az elmúlt 1-2 év kivételével (amióta MK-ben ülőliftek vannak, és a női napos kedvezmény)kb 6-7 évet ott sieltem minden évben heti rendszerességgel! Családosoknak szerintem nagyon jó ezek a pályák mivel fel lehet állni majdnem a pályára autóval, és a nem sielő szülők is látják egész nap a csemetéket és oda lehet csúszni az autóhoz!
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.02.25. 11:58
Sziasztok!
Én arra vagyok kiváncsi meddig tartanak ki itt ebben a melegben pályák? Ez a szezon azért nagy szívás így nekik, a két ünnep között is csak a Mariensee-i lift ment, mert nem volt hó, most meg február végén kuporgatják azt ami megmaradt (tavaly még március végén bőven síeltem itt, ráaásul friss havon....)

St. Jakob tényleg egy jó pálya, egyetlen hátránya vagy hogy csákányos liftek vannak,de ha több napra mentek ott van még a közelben Mönichwald, Wenigzell (itt 1 pálya van csak), Hauereck (itt ülőlift van de messzebb van).
Még esetleg St. Coronát lehet megpróbálni, ott azért jobb szokott lenni a helyzet....
Meg persze Semmering....

@yyyyy: ha hazaértek, írhatnál helyzetjelentést!jó lenne egy kis reménysugár, hogy nincs vége az idei szezonnak.... :)
Előzmény: (csabeszka 85960)
dorfield
63 élménybeszámolót írt
63
15 éve tag
2010.02.22. 16:26
a parkolókhoz még annyit, hogy pont a múlt héten mérgelődtem, hogy néhány autó közé egy Smart simán befért volna, de egy normál méretű autó már nem! OK, legyen annyi hely hogy az öltözködésnél, ne csapjam neki a másik autónak az ajtót és fordítva...de azért gondolni kéne másokra is..ez szintén olyan dolog amit sokan elfelejtenek, mint pl. az hogy nem egyedül vagyok a sípályán, és nem kéne a pálya legszűkebb részén piknikezni....
Előzmény: (batorg 85562)
következőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.