Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Leranta által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Leranta
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.02.07. 10:40
Nos én 2007.01.20-27 ig voltam kint (Les 2 Alpes) és tapasztalataim a következőek:
Az apartman kicsi de ezt eddig is tudtam, viszont kényelmes tiszta meleg, nincs vele gond.
Az apartman közel volt a pályához (amikor nem volt hó (1800 -on) akkor 100 métert kellett gyalogolni a felvonóhoz aztán kedden esett és háztól házig sieltünk.
A franciákra fokozottan igaz hogy amilyen adjon Isten olyan a fogadj Isten.
Tehát ha tudsz kb 10 szót franciául akkor nyertél.
Ha bemész valahová és tudsz köszönni már másként néznek rád. A vendéglős mejdnem elélvezett attól hogy mebementem köszöntem kértem 2 fondut meg 2 raklettel meg egy üveg fehér bort franciául.
Ja és persze mindenki beszél angolul vagy legalább próbálnak.
Szóval nekem pozitív tapasztalatom volt, mindenki kedves és segítőkész volt, pedig volt kalandos helikopteres mentős kórháhaz történet is, amikor az egyik sporttársunk 3200 méteren összetörte magát.
Leranta
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.02.07. 10:28
Én Les 2 Alpes -ben voltam Jan 20-27 között.
Ott jó volt, mivel a pályák 2200 - 3600 méterig húzódnak.
Az 1600 méteren lévő pályák igazándiból nem is igazi pályák, bár igaz hogy ott is vannak kis felvonók, inkább ezek arra szolgálnak hogy a hagyről hazacsússzál vagy a szálláshelyedről becsússzál a felvonóhoz. A lényeg hogy amikor ott voltam nagyon jó volt nem volt gond, volt olyan hogy 3400 méteren -20 fok volt.
Leranta
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.02.07. 10:23
Hello magyarsielo :-)
Akkor mi együtt voltunk, csak mi 1800 -on laktunk.
Érdekes hogy mi is Intersível mentünk csak a falu másik felében laktunk. Nekünk a bérlettel nem volt semmi keverés. Amikor vasárnak 8:30 -kor bementem az 1800 -on lévő recepcióba a kiscsaj szó nélkül odaadta a bérleteket 9:10 kor már a felvonónál voltunk.
Mint említettem az 1800 jó döntés volt, mivel kb 100 méterre volt a felvonó, amikor aztán kedden esett a hó nem kellett gyalogolni annyit sem.
Azt csináltuk hogy a háztól lecsúsztunk a faluba és ott a "Jandri Express"-el (a henger alakú) felmentünk a hegytetőre. Ráadásul 1800-on van egy falu a faluban, a pék kb 30 méterre volt, a Sherpa bolt is kb 40, így napi kaja beszerzés nem volt gond. Csak a stúdió volt baromi kicsi.

Leranta
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.02.07. 10:13
Mi januárban voltunk és a Falu másik végében az 1800 méteren lévő stúdiókban laktunk.
Először mi is az apartmanházat néztük ki de egy kicsit kérdezősködtem az utazási irodában és kiderült hogy ez a kis hegy oldalában fekszik és elég macerás átjutni a fő pályára. És mivel a mi csapatunkban egy halom kezdő volt nem akartam szivatni őket.
Viszont a mi szállásunk 1800 méteren kb 100 méterre volt a felvonótól. Amikor aztán 1800 -on lett hó, a szállásból is be lehetett csúszni a felvonóhoz.
Összegezve, az 1800 méteren lévő apartmanok és stúdiók baromi kicsik, a 4 fős stúdió 19m2 -es, viszont közel vannak a felvonók ráadásul 1800 -on a közeledben mindenféle bolt meg vendéglő van.
Így a reggelihez való bagettért nem kell zarándokolnod, a másik ház magasan fenn van a hegyoldalban és semmiféle üzlet nincs a közelben, így a recepción voltak kénytelenek megrendelni a kaját vagy le zarándokolni a faluba.
Leranta
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2006.11.05. 16:51
Helló Üdv mindenkinek.
Az érdekelne hogy pl. a jégbarlanghoz hogyan lehet eljutni?
Továbbá valaki volt-e az Intersí által szervezett úttal ott és milyenek az apartmanok.
Mi Jan 20-27 között megyünk az "akciós hetekben" annyit sikerült megtudni hogy a falu elején lévő apartmanokban leszünk ami az oldalsó pályákhoz van közel és onnét még át kell sielni a főpályákhoz.
Esetleg lakott már valaki ott?
Leranta
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2005.11.19. 18:12
Helló!
Én már voltam ott egyszer.
Ez volt életem első sízése Francia terepen, azóta a francia síterepek az etalon.
Szlovákia meg Ausztria után tiszta furcsa volt hogy NINCS sor a felvonónál és csak az állóképességeden múlik hogy egy nap mennyit bírsz sielni.
Maga a terep amúgy könnyű, nagyon széles pályák vannak és mindegyik visszavisz a szálláshoz eltévedni nem tudsz.
Ráadásul ha összehasonlítod az osztrák árakkal akkor döbbenten láthatod hogy ennyi pénzért ausztriában max 2-3 napot sielhetsz egy 10 km -es pályán.

Felraktam pár képet, ezeket még filmes géppel csináltam. Látszik is rajtuk eléggé.
PULY01.jpg
PULY02.jpg
PULY03.jpg
PULY04.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.