Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

erdély által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2009.01.20. 19:40
Eric_Cartman!
Kösz az infót, de tényleg már túl vagyok a túrán.
Majd ha lesz időm, írok beszámolót is.
Azóta már voltam Adelbodenbe (Svájc) is, majd erről is írok.
Sok kellemes csúszást mindenkinek!
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2009.01.07. 20:06
A hétvégén utazóknak nagyon kellemes sízést és persze izgalmas kiegészítő ténykedést!
Mi 24.-én megyünk.
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2009.01.07. 20:01
Hétvégén átruccannék Feldberbe.
Tud valaki információt szolgálni a sítereppel kapcsolatban, vagy esetleg érdemesebb inkább máshova menni.
Előre is kösz a segítséget.
Mindenkinek nagyon jó sízést!
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2007.01.14. 13:27
Köszönöm a segítséget.
Jó havat mindenkinek.
Véletlenül tudtam meg, vannak ismerőseim odakinn. Ha sikerül megtudnom valamit a hóviszonyokról, beszámolok.
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2007.01.12. 14:09
Kérdésem lenne valakihez, aki ismeri az itteni terepeket.
Azt írják, hogy a Galaxie bérlettel lehet egy-egy napot a szomszédos síterepeken is csusszanni. Ez mit jelent? Azt, hogy összesen egy napot az egyik kiválasztott helyen, vagy egy-egy nap erejéig több szomszédos helyre is el lehet menni? Előre is kösz.
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2007.01.12. 12:57
Én idén érkezetem el oda -úgy sízési tapasztalat, mint pénzügyi helyzet területén-, hogy vettem egy bukósisakot.
Régebb azt mondtam, fölösleges, mert úgy sem megyek túl gyorsan, meg elkerülöm az örülteket is. Aztán, nem mintha valami nagy balesetveszélybe kerültem volna (bár tavaly kétszer rendesen belevertem a fejem a kemény hóba), benőtt a fejem lágya, meg a különböző helyről jövő jó tanácsoknak köszönhetően megvettem a sisakot. Eleinte én is féltem, hogy majd úgy néznek rám -mint ahogy egyesek is mondták-, mint egy vagánykodó díszgúnár, aki még nem tud rendesen sízni, de már cuccosnak öltözik. Úgy gondolom, most már annyinak van sisakja, hogy ilyesmi fel sem merülhetett senki részéről. Ezért aztán csak pozitívumokat tudok mondani.
Először is tényleg dögösebben néz ki vele az ember.
Másodsorban nekem jóval kényelmesebbnek tűnt, mint a sapka (nem viszketett annyira alatta a fejem).
Harmadsorban, ami a legfontosabb mégis jobban védve van az ember feje, mint nélküle.
Tehát részemről a konklúzió az, hogy megéri megvenni a bukósisakot.
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2007.01.03. 09:50
Én is reménykedek a havazásban, igaz nekem még van időm várni, mivel csak 26.-án megyünk erre a helyre.
Üdv. és jó sízést mindenkinek!
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2007.01.03. 09:45
Dec. 23.-tól Dec. 29.-ig töltöttünk egy hetet.
Sok időm most nincs, de egy pár szóval megosztanám a tapasztalataimat.
Wagrainban szálltunk meg a Berghoff hotelben, a Flying Mozart középmegállójánál.
Első három nap itt síztünk, egy nap az Alpendorf felé vezető pályákon, egy nap Zauchenseeben, majd utolsó nap újra a Flachau-Wagrain pályáin.
Nagy általánosságban a tavalyihoz hasonlóan rengetegen voltak, csak sajnos mivel kevesebb pálya volt nyitva, nagy volt a zsúfoltság a pályákon. Emiatt aztán már délre elhasználtakká váltak a pályák; kijegesedve, buckákkal tele.
Mégis azt lehet mondani, akadt viszonylag jól sízhető pálya; például a SpaceJet3 alatt, valamint Alpendorf felé eső pályák.
Ami viszont nagyszerű volt, az a kitűnő idő. Végig gyönyörű napsütés volt, az utolsó nap kivételével egyetlen felhőt sem láttunk egész héten. Éjszakára jóval mínusz regiszterbe lépett a hőmérséklet, ami persze segített a hóágyúzásnak. Viszont -ahogy láttuk-, kevés víz maradt a tárolókban, úgyhogy a hóágyúzással is spórolniuk kellett.
A pályák felső szakaszain volt hó „bőven”, az alsóbb régiókban sajnos, a köveket nem győztük kiszlalomozni.
A vendéglátás tökéletes volt, akár a szállóra gondolok, akár a hüttékre.
Hosszabb várakozás a lifteknél csak az utolsó nap volt; igaz ekkor tíz perceket kellett sorban állni a beszállásnál.
Összességében azt lehet mondani nagyon jó hely, szuper infrastruktúrával, rengeteg pályával, csak éppen az időpont miatt is, meg főleg a hóhiánynak köszönhetően nem lehet maradéktalanul elégedett az ember. Remélem, hogy érkezik egy jó havazás és akkor szinte minden tökéletessé válhat a később utazók számára. A tavaly már tapasztaltuk, milyen mikor van hó bőven.
Jó sízést mindenkinek, s ha lesz időm apróbb részleteket, tapasztalatokat is írok majd.
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
Topik: SKI AMADE
2006.12.05. 14:44
Nekem is ez a meglátásom, azaz: a falu nem érdekes, de a pályák nagyon jók. A környéken sokkal hangulatosabb falvak vannak - s gondolom szórakozó helyek is.
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2006.11.28. 16:01
December végén újra ide megyünk sízni.
Tavaly ugyanebben az időben voltunk; ahol nagyszerű időt tölthettünk: Jó pályák, kellemes hütték, egy esti sízés. Kis negatívum, hogy ebben a periódusban elég sokan vannak –főleg gyerekekre gondolok, de ennek ellenére nem kellett várakozni a felvonóknál.
Más negatívum: az esti sízésnél a környék leggyatrább felvonója üzemel, lassú és rá lehet fagyni az ülőkékre. Amúgy a pálya szenzációs volt: frissen ratrakolt, széles és hosszú.
Az, hogy idén is ide megyünk nem véletlen, hisz tavaly az említett pitiáner negatívumokon kívül nagyon meg voltunk elégedve.
Most nézve a hójelentéseket, meg a webkamerákat; hó nem nagyon járt erre a vidékre, de reméljük, két-három héten belül befehéredik az egész táj.
Mindenkiknek kívánok jó síszezont, sok élménnyel. És írjatok, mert szezonon kívüli időben jó olvasni a síélményeket. Ígérem, -időm engedtével- én is írok az élményeimről.
Üdv.
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2005.12.23. 09:15
Kerek,
Kösz az infót. Remélem, egyik nap kipróbáljuk az esti sízést is. Ha lesz elég erőnk.
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2005.12.19. 14:08
Én harmad magammal jövő hétvégén megyek. Látom, nagyon szép képek vannak a helyről, remélem, mi is ugyanazokat tapasztalhatjuk, amiket az előttem írók is leírtak.
Egy kérdésem lenne az ott-járóktól: Milyen az esti sízés Flachauban? Érdemes-e kipróbálni? A napi bérlet érvényes-e rá?
Kösz, és mindenkinek kellemes síelést.
erdély
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2004.01.14. 13:34
Tavaly voltam Bormioban. Nagyon jó hely, hosszú, többnyire közepes nehézségű pályákkal. Ha már oda mész, érdemes Livignot is kipróbálni, hasonlóan szép hely, és ami fontos vámszabad terület. Én még ajánlom St-Caterinat is, bár nincs annyi sípálya, meg a felvonók sem annyira korszerűek, de a látványért egy napot mindenképp érdemes rá áldozni.
Amúgy február elején én is egy hetet itt szándékozok eltölteni. Érdemes kipróbálni. Minden évben legalább egy hetet:)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.