Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hókupac által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (105)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
Topik: Galyatető
2020.09.22. 20:31
Gyerekkoromból én három pályára emlékszem Galyatetőn. A harmadik a most fellelhető két pálya között volt.Akkoriban a műlesikló versenyeket ezen és a Kékestetői nagy Északin rendezték.Hozzáteszem hogy a 60-as évek végén és a 70-es években nem volt ritka hogy 1 m hó gyűlt össze márciusra. Ma ennek a harmadik galyai pályának a nyomvonalán fenyő erdősáv kanyarog az egyébként bükkerdővel borított hegyoldalon meredeken a völgybe.Azt gondolom az erdészet az erózió elkerülése miatt ültette be fenyőcsemetével sok évvel ezelőtt.Évekkel ezelőtt Kőrösi Imre bával beszélgettem MSZI-in Galyatetőről.Elmondta hogy ő is foglalkozott a galyatetői pályák adta lehetőséggel.Több buktatót sorolt fel, hogy végül is miért adta fel.Kettőre emlékszem: Víztározót csak nagyon messze, Mátraalmásnál lehetne kialakítani, a másik amire emlékszem pedig a környezetvédelmi korlátozások.
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2020.01.10. 19:10
Remek a 3-as pálya, persze a 4-5 is .( és már az 1-esen sorakoznak a hóágyúk)
IMG-2122.JPG
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2019.01.07. 09:53
A hideg, hóágyúzásra legalkalmasabb napokat sorra kihagyják.Legalábbis a vebkamera képe alapján nagyon kevés technikai havat tudtak készíteni. Talán probléma van a hóágyúk vízellátásával. Úgy tűnik "Holle Anyóra" kell bízniuk a pálya behavazását. Mégis,ha holnap esik vagy 20cm (az előrejelzések szerint van rá esély) hamarosan nyitni tudnak.
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2019.01.06. 19:07
Talán az is segítene, ha egy jól elhelyezett (jól látható) táblán kérnék a liftnél várakozó síelőket, hogy legyünk szívesek 4-es sorokba rendeződni, (a "lukakat"időben feltölteni) és a 4-es ülős lift gondoláiban 4-en helyet foglalni. Ha a székek 3 és gyakran 2 sízővel járnak, a várakozási idő nő ! Egyébként hétvégén (és ünnepnapokon),ha szép idő van, és hó is van, számolni kell a tömeggel.Én jót síztem ma is, remek a 3-as pálya , és a hóágyúk már az 1-es pályán sorakoznak ! A reggeli sorbanállás a jegypénztárnál is kívánna valami "korrekciót". A legszebb az lenne, ha interneten is lehetne jegyet venni, és így a sorbanállást elkerülni. Szép telet, sok síelést mindenkinek !
Előzmény: (joce29 203091)
IMG-1509.JPG
IMG-1515.JPG
IMG-1516.JPG
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
Topik: Síkötés
2018.12.17. 08:53
A "konyhaasztalon" megfelelő háttér nélkül én sem javasolnám senkinek. A képek azonban műszaki felkészültségről árulkodnak.
Előzmény: (Bélapó 202514)
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.12.15. 16:01
És ha jól értem a kisebb lábszélességhez kisebb lábfejmagasság, míg a nagyobbhoz magasabb lábfej méret tartozik. Így teljes a Volumen, tehát "térfogat" jelentése.
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.12.15. 15:06
Köszönöm, szóval kis közepes és nagyobb lábszélesség. Találtam közben méreteket is, mint 98 mm 100mm és 103mm-es lábszélesség.
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.12.15. 14:28
Sziasztok !
A sportos sícipők flexindexe után szereplő LV, MV, VHL, HVL, és HV jelölések mit jelentenek ? Sok havat, szép időt és sok síelést kívánok a szezonban mindenkinek!-(lehetőleg kényelmes és jól illeszkedő sícipőben)
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.11.22. 00:32
A Maurerlifthez tartozó 5-ös fekete pálya nov.11-én még nem volt síelhető. Azóta megnyílt? Bár a Schmiedingerbahnhoz tartozó piros 3-as kárpótolhat helyette.
IMG-1357.JPG
IMG-1360.JPG
IMG-1365.JPG
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.11.22. 00:06
November elején sokat javult a pályák állapota. Esett majd egy méter hó. Megnyitották a Schlegeis pályát és persze a Kaserer oldalt is. A gleccser gyors " fogyásának " látható jele, hogy a 8a fekete Buggelpiste pálya a Gefrorene oldalon még mindig nem síelhető, mert felső harmad részén felszínre kerültek a sziklák, kőgörgetegek.(elfogyott fölüle a gleccser jege). A korábbi években ez a pálya az egész évben síelhetők közé tartozott.
Előzmény: (Robin 201455)
IMG-1303.JPG
IMG-1286.JPG
IMG-1280.JPG
IMG-1293.JPG
IMG-1296.JPG
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.03.21. 19:44
Igen, most érdemes még menni ! Minden hóágyúzható pálya remekül síelhető, sorállás nincs és a bérletár utószezoni.
IMG-1026.JPG
IMG-1024.JPG
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.03.21. 15:51
Szerinted ha Eplénynek vagy MSZI-nek csak egyetlen szerény lejtésű hóágyúzható pályája lenne még működnének egyáltalán?
Előzmény: (Viri 200798)
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.03.10. 23:00
Remélem a megszólított üzemeltető olvassa és válaszol majd. - De miért fektettek volna be az elmúlt években sok száz milliót a sípályába ha nem gondolnák komolyan az üzemeltetését és nem bíznának a problémák megoldásában ?A következőket veheti számba az egyszerű látogató. Sorolom: kis és nagy Északi pályákat kiszolgáló kb 600m új Doppelmayer csákányos lift építése, Északi pálya kiszélesítése, Északi pályához csörlős ratrak beszerzése, Déli pályán 3 db Doppelmayer lift építése, Déli pálya hóágyú csővezetékrendszer megújítása, Déli pálya kiszélesítése, pályavilágítás kiépítése, Déli pályához két ratrak beszerzése, (összesen 3 ratrakot látni a hegyen PB280 csörlős,PB300, meg egy kis nyomtávú a liftekhez) hóágyúk beszerzése (db számot nem tudom) Tető Étterem és Kékesi Vendégház felújítása, Körbár, vizes blokkok (2 helyen a pálya mellett).Ami hiányzik a pályák megfelelő és fenntartható üzemeltetéséhez: víztározó , rákötve a jelenlegi déli oldali csőrendszerre, és kibővítve az északi oldalra építendő csőrendszerrel , infrastruktúrával (vízvételi pontok, áram csatl.-ok és hóágyúk).Úgy tudni ezen hiányok a természetvédelmi aggályok miatt állnak fenn.
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.03.10. 20:51
A sokezer hektáros természetvédelmi területen belül miért nem oldható meg egy kb tíz hektáros történelmi sípálya ma korszerűnek nevezhető üzemeltetése ? Szlovákiában és más környező országokban mégis megoldottak ilyen helyzeteket. -Engem is elszomorít mai világunk mérhetetlen környezetpusztítása ami a világgazdaság működése során az energiatermeléstől a társadalmi fogyasztást kielégítve a végtermékkezeléssel bezáróan megvalósul. A világunk jelenlegi természetkárosító folyamata köztudottan végzetes. De szerintem a Kékes Északi pálya hóágyúzásának a károkozása mérhetetlenül eltörpül például a Kékestől kb 10 km-re lévő Mátrai Erőmű károkozásához képest. Annak évi sok milló köbméteres égéstermék kibocsátására, vagy a többezer hektáros külszíni szénbányászata által okozott kárra gondolok. Ezért álságosnak érzem a sípálya ellen megnyilvánuló természetvédelmi érveket.
Előzmény: (minerel 200579)
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.03.10. 18:23
A sportlétesítmények területéről meg törölni kéne az ilyen értelmetlen előírásokat. Mármint a sípálya és a hozzá tartozó infrastruktúra területéről. Az Északi és Déli pálya kb 80-90 éve létesült, de ha nem is olyan régen akkor is biztos régebben mint ez a Natura 2000 "izé". Akik meg előírták, azokat meg szépen meg kéne kérni hogy költözzenek jurtába, ne használjanak közüzemi szolgáltatásokat, továbbá terepjárók és luxusautók helyett utazzanak szamárháton vagy járjanak gyalog,- hogy átérezzék amit mi érzünk.
Előzmény: (Altorrg 200561)
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.02.17. 15:00
Megy a B felvonó. (hogy csökkentse az ülős lift terhelését)Az 1-es pályát is előkészítették. A 2-es nem hóágyúzható pályát is ratrakolták a héten, korábban.
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.02.16. 20:52
A lift az jó, az rendben van. A "régi" lift ma már biztos nem működhetne! Egyszerűen nem kapna működési engedélyt. Ma egész más a jogi-engedélyezési környezet mint volt a 70-es és 80-as években. Jövőre okosabbak leszünk, mert (ha megéljük) a most készülő fejlesztési terveknek része az északi pálya használatának megoldása is.
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.02.16. 19:02
Igen, most elegendő lehet a természetes hótakaró az Északi Pálya használatához.(megj.:aki nem tudná, természetvédelmi terület lévén itt az északi oldalon tilos hóágyúzni !?) Van pár 2013-as fotóm. De jó is volt! - Sajnos kevesen voltunk a pályán, így valószínűen veszteséget termeltünk az üzemeltetőnek. Vagyis a természetes körülmények által túl ritkán adott lehetőség nem biztosítja a gazdaságos pályafenntartást. A "régi" üzemelési módhoz meg ma már nincsenek Mészáros Pista tanárbácsik meg Géczi Pisták és még sorolhatnánk a neveket. - Pedig a síelők igénylik a meredekebb pályákat is évről évre egyre nagyobb számban. Egyre többen síelnek és snowboard-oznak haladó vagy profi szinten. Tehát pár kép 2013-ból az Északi-ról:
Kep0529.jpg
Kep0524.jpg
Kep0525.jpg
Kep0526.jpg
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.02.15. 00:38
Ez igen! Bravó Sípark! Erre várunk mindig, hogy minden pálya menjen! Reméljük az időjárás is kitart, mert rajtatok nem múlik.
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2018.02.11. 23:42
Igen, a hétvégi tömeg alatt "szétesett" a pálya. Körülbelül múlt hét szerdán hagyták abba a hógyártást ahogy az időjárás megenyhült, és azóta folyamatosan ködös párás és enyhe (0 fok körüli) hőmérséklet volt. Mindent szépen megcsináltak, de nem tudott rendesen kifagyni. És ahogy "Maci-Laci" sporttárs írta, "tiszavirág" életű lett a jó minőségű pálya. A síelők reggelente 1 óra alatt széttúrták. Én szombat esti síre mentem a kisebb fiammal. Valóban nem egy örömsí volt. Ráadásul még úgy fél 6-tól 8-ig folyamatos ónos köd és eső szitálás volt, akik voltunk mind jól átáztunk. Meglepetésemre a fiam jól viselte (15 éves),kérte maradjunk. Ma ezt fogtuk ki Apa, élvezzük a buckasízést, a síruha meg úgyis vízálló mondta, és maradtunk. Két kör a 3-ason,két kör a 4-esen, egy meg a hüttében, ezt ismételtük.- Az új lift beszállóján a székek magasságát tényleg jobb lenne megemelni. -Most néztem az időkép-et, kitisztult az idő. Holnapra kifagyhat a pálya,-4 fok van. Lehetne ágyúzni.Az 1-est is.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.