Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

davidpeter által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (139)Időben csökkenő Időben csökkenő
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.28. 17:51
Dec. 30. dátummal csatlakoznék Szombathelyről vagy környékéről induló sícsapathoz egy napos osztrák sízésre, vagy társakat keresek saját autóval szintén ugyaniyen feltételekkel. Utóbbi esetben Stuhleck lenne a cél, előbbiben természetesen bármi megfelel :-)

jdavidpeter@gmail.com
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.28. 17:47
Harmincadikai egynapos síeléshez csatlakoznék Szombathelyről ausztriába, vagy várok társakat ugyanezen napon Citroen Xara gépkocsim három-négy üres helyére egy Semmeringi kiruccanásra. A lényeg, hogy társaság legyen!
Közepesen síelő fiatal srác vagyok, de korfüggetlen barátkozási stratégiával

Jah, jdavidpeter@gmail.com. Ezen a címen telefonszámot is adok, de fórumokon nem szokásom kiírni...
(ez utóbbi elsőre lemaradt :-)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
Topik: Sí zár
2007.12.25. 13:16
"000 ra nyílik ami így nem valami praktikus."

Főleg, hogy elmondtad nekünk :-)))

(Segíteni sajnos nem tudok... :-(
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.24. 11:58
Abszolút igazad van jelen esetben, csak a további tárgyalásokat már e-mailben ejtettük meg.
Egyébként viszont abban a szaküzletben, ahova élezni meg waxolni viszem a lécemet, választható a kötés a síléchez (persze csak márkán belül, elvégre a kompatibilitás), illetve adnak kötés nélkül csupasz lécet is. Árakat viszont nem tudok...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.24. 11:15
Atomic GS10 lécet szándékozok vásárolni, 174 centi hosszúságban, ami 17 méteres rádiuszt jelent. Magam 184 centi vagyok és a karácsony után már tuti 90 kg (ami nem jó, de hát a bejgli :-). Szeretek gyorsan, félhosszú íveken menni, ilyen szempontból jó lenne a dolog, de nem akarok NAGYON sokat veszíteni az előző, Fischer RX6-os léc (170 cm) R15-ös értéke jelentett velocitásból. (nekem mindenképp kicsi volt ez a rádiusz, de nem tudom, hogy a két méterrel több effektíven mennyit fog jelenteni).
Próbálni sajna nem lesz lehetőségem, az első adandó alkalommal már 8 napra megyünk és annyi kölcsönzést nem fizetek, ha biztos az új léc vétele.
Alternatíva lenne, ha a 166 centis modellt venném, de az kicsit rövid (és emiatt kevéssé stabil). Egyébként is azt olvasom, hogy a GSekből inkább hosszabb kéne.

Hát, utólag átolvasva kicsit nyűglődő egy üzenet lett, de sebaj. Igazából maga a szöveg is a hosszabbat hajtja, de megvárom, mit mondanak a profik, nekem a tapasztalatom (főleg a különböző lécekben) még elég csekély.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.23. 21:43
issimus!

Nem tudom, hogy hogy nem vettem észre az írásodat, pedig fontos! Főleg a reklám rész! :-)

Érdekelne, amit írtál a kiárusításról! Az ár csak a léc? Ez esetben mennyi lenne még egy jó NEOX kötés? Hol van maga a hely, ahol ezt venni lehetne?

Tekintve, hogy mégis egy fórum és nem reklámhely, a válaszokhoz (és bármilyen más részlethez, amit esetleg fontosnak tartassz) adok egy címet:
jdavidpeter@gmail.com

A léchosszról még gondolkozom...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.23. 20:53
Az Atomichoz nem is írják...
Egyébként én is láttam a szöveget, de szerintem hülyeség. Az RX Fischereknek át is látszik a belső szendvics szerkezete, ahol fehér színű a léc külseje. Hogy miért van, fogalmam sincs, bár ma megkérdezhettem volna...

Egyébként valakinek véleménye a lécdilemmámmal kapcsolatban?
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.23. 17:58
Kedves fórumozók!

Az ünnepekre és egyéb családi örömökre tekintettel új léc vásárlásán töröm a fejem és ebben kérem a tanácsokat.

A történet egyszerű: egy éve síelek, de rendkívül aktívan (tavaly 3 hét tiszta síelés, idén még csak pár napot voltam, de többet tervezek). A sítudásom szerintem közepes de gyorsan javul (egy hetet oktatóval, a többit magamtól fejlődtem, idén megint lesz az egy hetes családi síelésen oktató).

Eddig egy régi 170 centis Fischer RX6om (170 cm R15 111-67-96) volt, amit idén megörökölne a család egy másik feltörekvő tagja én pedig vennék egy komolyabb kategóriát. A két versenyző:

Atomic GS10 (166cm, R16, 109-66-93)

Fischer RC4 SC (R14, 116-65-98).

Ti melyiket ajánlanátok? Nekem a Fischer szimpatikusabb (és sokkal olcsóbb :-), de a rádiusza kisebb. Ez azért zavar, mert én inkább hosszan kiengedett íveken szeretek menni (elég szépen karcolok, bár néha cseppet sem párhuzamosan, de az nincs túl gyakran), rövid lendületezni nem szeretek (igazán nem is tudok). Egyáltalán mennyit számít a rádiusz ilyen téren?
A jelenlegi lécem minden tekintetben jó volt, ehhez próbálom mérni a dolgokat. Pár adat magamról: 184 cm magas, 85-90 kg.

Az esetleges tanácsokat előre is köszönöm!
apropó: Boldog karácsonyt mindenkinek!


(Az egész üzenetet utólag kicsit széttörtem pár enterrel, mert iszonyat módon nézett ki...)

UI: Etikailag elitélendő, hogy ezt az üzenetemet egy másik témából egyszerűen átollóztam a nagyobb siker reményében?
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.23. 17:52
Kedves fórumozók!

Az ünnepekre és egyéb családi örömökre tekintettel új léc vásárlásán töröm a fejem és ebben kérem a tanácsokat.

A történet egyszerű: egy éve síelek, de rendkívül aktívan (tavaly 3 hét tiszta síelés, idén még csak pár napot voltam, de többet tervezek). A sítudásom szerintem közepes de gyorsan javul (egy hetet oktatóval, a többit magamtól fejlődtem, idén megint lesz az egy hetes családi síelésen oktató).

Eddig egy régi 170 centis Fischer RX6om (170 cm R15 111-67-96) volt, amit idén megörökölne a család egy másik feltörekvő tagja én pedig vennék egy komolyabb kategóriát. A két versenyző:

Atomic GS10 (166cm, R16, 109-66-93)

Fischer RC4 SC (R14, 116-65-98).

Ti melyiket ajánlanátok? Nekem a Fischer szimpatikusabb (és sokkal olcsóbb :-), de a rádiusza kisebb. Ez azért zavar, mert én inkább hosszan kiengedett íveken szeretek menni (elég szépen karcolok, bár néha cseppet sem párhuzamosan, de az nincs túl gyakran), rövid lendületezni nem szeretek (igazán nem is tudok). Egyáltalán mennyit számít a rádiusz ilyen téren?
A jelenlegi lécem minden tekintetben jó volt, ehhez próbálom mérni a dolgokat. Pár adat magamról: 184 cm magas, 85-90 kg.

Az esetleges tanácsokat előre is köszönöm!
apropó: Boldog karácsonyt mindenkinek!


(Az egész üzenetet utólag kicsit széttörtem pár enterrel, mert iszonyat módon nézett ki...)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.22. 17:05
Óh, ez ismét visszaadta a hitemet a dologban :-)
Gondolkozok egy ilyen léc beszerzésén, de nem tudtam, hogy ez a kötés most akkor jó, vagy nem...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.22. 13:08
A freeski szeintem is sorozatból lett összerétegelve, ellenben az a gyanúm, hogy zakó let a vége, ha a talpraérkezésről már nincs benne rész :-)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.22. 13:07
Megvan a megfejtés:
A booster egy emelt platnit jelent, ami elvileg arra szolgál, hogy jobban élére lehessen állítani a lécet. Hátránya viszont, hogy nem sines rendszerű (így könnyen állítható), mint a railflex, hanem fúrt lyukba kell a platniba csavarozni a kötést. Viszont azt hiszem, egy fél kazal ilyen lyuk előre menettel meg van csinálva a platniban.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.21. 08:59
Minap jártam az egyik multi sportszerboltban, és a következő ragadta meg a figyelmemet a léceknél: Fischer RC4 Race SC BOOSTER. Ebből az utóbbi szót nem nagyon értem, hogy miben más, mint a nem BOOSTER típus. Némi utánajárással arra sikerült jutni, hogy itt valami a kötésben különbözik, de a neten sem találtam semmi használható információt.
Ezért teszem ezt közzé és kérem, aki tud, segítsen!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.17. 16:48
Ha egyedül megyek, akkor picit unalmas :-)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.17. 16:46
Nekem a régebbi van (mint egyszer írtam a topicban), és tökéletesen elégedett vagyok vele. Úgy tudom, technológiai különbség nincs a kettő között, csak a radius tér el. Egy haverom próbálta az új típust (osztrák kölcsönző) és kérte már el az enyémet is, neki a régi jobban tetszett, jobban tudott vele menni. Amit esetleg érdemes megfontolni, ha adsz a külsőre: az öregebb modellnek olyan hülye felület van, amin a legkisebb karc is ordítóan látszik, ha valaki végigmegy a léceden a lift előtt (nem is beszélve arról, ha nagyot esel), olyan ocsmány csíkok lesznek rajta, hogy az valami iszonyat. Nem tudom ki találta ki, hogy ilyen kordbársony mintázatú legyen a lágy műanyag, de elég vacak. Na de ez csak a szemnek számít nem? :-/
Szerintem az olcsóbb ebben az esetben jobb is.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.17. 14:06
Ide is kiírom, hátha valakinek megtetszik:

Tudom, hogy jókor szólok, de holnap (dec. 18) megyek egy napra Semmeringre Szombathelyről, és van még két hely az autóban. (Eddig egyedül vagyok... :-(
Ha valakinek van affinitása és a vasi megyeszékhelyen, Kőszegen, vagy ezek környékén lakik, szívesen veszem a csatlakozást!
(Magamról: 18 éves fiú, közepes sítudással, határtalan lelkesedéssel)
Liftnyitáskor már beöltözve ott akarok lenni, de 16:00-kor indulni kell visszafelé, mert este megy a vonatom Pestre...

jdavidpeter@gmail.com
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.17. 14:05
Ide is kiírom, hátha valakinek megtetszik:

Tudom, hogy jókor szólok, de holnap (dec. 18) megyek egy napra Semmeringre Szombathelyről, és van még két hely az autóban. (Eddig egyedül vagyok... :-(
Ha valakinek van affinitása és a vasi megyeszékhelyen, Kőszegen, vagy ezek környékén lakik, szívesen veszem a csatlakozást!
(Magamról: 18 éves fiú, közepes sítudással, határtalan lelkesedéssel)
Liftnyitáskor már beöltözve ott akarok lenni, de 16:00-kor indulni kell visszafelé, mert este megy a vonatom Pestre...

jdavidpeter@gmail.com
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
Topik: D3O
2007.12.12. 15:26
Ilyenem se lesz karácsonyra...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.12. 15:25
Ne misztifikáljátok túl az UV védelmet, az ablaküveg is remekül szűr UV ABC-t. (ezért nem tudsz üvegházban barnulni) Nem hinném, hogy egy szűrőfólia, amit bevonat gyanánt rá, vagy a rétegek közé tesznek, nagyon drága lenne. Az viszont tényleg fontos, hogy milyen a lencse tisztasága, a leképezési hibák, a torzítás, mert aki hajlamos erre, annak nagyon kellemetlen fejfájós élményt tud összehozni pár ilyen jellegű baki. Nekem a napszemüvegem polárszűrős és remekül teljesít az utcán, de síelni nem szeretek benne. Van egy leárazott Carrera Pioneer síszemüvegem (4E volt), tökéletesen teljesít hóban, fagyban, szélben, esőben, verőfényben. Nagy ködben pedig tök mindegy, mi van rajtad, rohadtul nem látsz semmit... Nem éreztem még sose, hogy nagyon megerőltetné a fény a szemem, pedig én erre érzékeny vagyok (főleg a szórt fénynél, ezért is poláros a másik szemüvegem). Apropó: színe sárga, ami szerintem igenis számít. Hordtam pirosast és kéket is (először kölcsönszemüvegekkel mentem), és a sárga jött be egyérteműen. Sokkal jobban látom a buckákat, árkokat, mint a többivel (de ezt mintha más is mondta volna)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.08. 19:13
Ha valaki gondolja, hogy megy, íme a mai körkép Stuhlecken:
Reggel minden pálya még kitűnő formában volt, délre a Talabfart piros része (a buborékos lift előtt) viszont már buckásodott és több helyen kilátszott a föld is. A Promi teteje nagyon jó, de az alja annak is nagyon combos lett már kora délutánra. A hatosülős pályái azonban remek formában voltak egész nap (bár rettenet nagy volt arra a köd), úgyhogy remekül elvoltunk.
Várakozási idő csak a buborékos liftnél volt
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.