Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Libanon

ÜZENETEK (83)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2007.03.10. 12:54
Képeket én is szivesen nézném, illetve egy hevenyészett költségkalkulációt felraknál h mennyiből lehetett kihozni (repjegy, autóbérlés?, hotel, stb.) mert engem is már régóta érdekel egy libanoni síelés.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.03.10. 10:37
Sok-sok képnek nagyon örülnénk!
nb1
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2007.03.10. 10:25
Újra itthon! Kár...
Fantasztikus ország Libanon - tenger, hegyek, pálmafák, 1,5 méter hó. Az egy hét alatt végig az járt a fejünkben, hogy mennyi, de mennyi dologban Magyarország előtt járnak.
7 nap = 4,5 síelés (pontosabban telemark:)) + 2,5 kirándulás.

Síelés: 5* - nagy hó, semmi tömeg, öreg felvonók (de itt még ez sem bosszantó), tök jó kajáldák a pályán, HATALMAS offpiste lehetőség (4,5 nap alatt alig-alig csúsztunk kijelölt pályán)

Szállás: Hotel Merabban voltunk, ***-os pályaszállás, kissé tartottunk tőle, hogy nem éri el az európai *** szintet - de eléri.

Kirándulás: 2,5 nap - 1 Byblos, 0,5 tengerparti pálmafázás, 1 Bejrút - még a helyiek közül is többen azt mondták, hogy ne menjünk Bejrútba, végül bemerészkedtünk, és nem bántuk meg - sok katona volt ugyan az utcákon, de nem tűnt igazán ijesztőnek a város, sőt! Gyönyörű hely.

Európában sok helyen, és más földrészeken is síeltem már, de ez egyértelműen a dobogós "kirándulások" közé tartozik.

Hajrá Libanon!
nb1
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2007.02.23. 17:52
Szinte reménytelen! Ha Izraelből mennél, akkor át kellene utaznod Libanon déli részén, ami manapság elég kockázatos vállalkozás + szerinten egyetlen szárazföldi határátkelő sem üzemel a két ország között. (a zöld határon meg elég sok a taposó akna :-((()
Damaszkuszból talán érdemesebb megpróbálni. Bejrút és Damaszkusz nincs messze egymástól, és azt írják jó minőségű az út, a határon is könnyebb átjutni.

Nekem még sikerült szereznem olcsóbb Malév jegyet Bejrútba, szóval feb27-től márc7-ig megyek Farayaa-ba :)))) Csinálok majd képeket...
Lulu
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2007.02.20. 01:51
Ez a szemét malév emelte meg az árait de nagyon. Enegem csak főleg ez tart vissza:
Jegykezelési költség HUF 2 000,0
Viteldíj HUF 81 900,00
Repülőtéri illetékek, egyéb díjak összesen HUF 21 800,00

Teljes ár HUF 103 700,0


Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.02.01. 20:58
Nos a "booking" már megvolt? Egy francia fórumon van néhány aktuális kép Faraya Mzaarról:
http://www.remontees-mecaniques.net/forums/index.php?showtopic=2257

Az összes beszámolót itt:
http://www.remontees-mecaniques.net/forums/
index.php?s=55cc18fde78006e54527b57efae7da68&showforum=57
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2007.01.02. 21:50
Görögországba is több hó esett állítólag, meg törökország is ott van mint lehetőség. Szóval nem biztos hogy annyira messze kellene menni. Ne csak farayát nézzétek, a többi helyen nem annyira rózsás a helyzet.
nb1
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2007.01.02. 19:58
Sziasztok!
Évek óta izgat a libanoni és az iráni síelés is. Úgy néz ki Európa idén reménytelen. Egy márciusi túrához én is szívesen csatlakoznék! saccra 2 fővel. Nagyon jók a friss webcam képek :)))))
Lulu
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2006.12.30. 22:20
http://www.skileb.com/webcam/cam.asp

beindult a szezon Faraya-n! :o))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.09. 19:41
Az, hogy tavaly mi volt mi nem volt nem mérvadó. Tavaly nov. 26-án két méteres porhóban szeltünk Gemeindealpe lejtőit, idén meg jól lehetett hegyikerékpározni ugyenekkor.
Az andorrai kérdésedre válaszoltam a megfelelő topicban.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.09. 17:48
Most még ott sincs jelentős hó, pedig tavaly már volt ilyenkor.

Erről beszélek.
De akár az is előfordulhat hogy kimész és ugyan mennek a pályák de kövek és fűfoltok vannak.
Egyébként olcsóbb drágább vagy ugyanannyiba kerülhet andorrába menni? A repjegy -már ha repülővel megyek- akkor jelentősen olcsóbb, bár a bérletárak kb a libanoni repjegyével egyeznek meg, a szállás meg szerintem libanonba se olcsóbb.
Néztem a webkamerákon hogy andorrába van hó, bár nem túl jó, de mennek a pályák.
Lulu
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2006.12.09. 17:33
Igen, Staninak igaza van, a skileb-en vannak webcam-ok, és egyik másikon évekre előre vissza lehet nézni, hogy az aktuális napon milyen idő volt. (vannak viccesek is, pl 2006 febr. valahányadikán behavazódott a kamera és vagy 4 napig nem látszik csak a hó :o)) Most még ott sincs jelentős hó, pedig tavaly már volt ilyenkor.
Malev-nál lehet útlemondási biztosítást kötni a repjegyre 3-5000 Ft-körül van ha jól tudom.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.09. 13:36
Az elmúlt öt év időjárásáról annyit, hogy 1930 óta (vagy mikor is született meg a libanoni sízés?) köszönik szépen hóágyúk (!) nélkül is megvannak. A szezon decembertől áprilisig tart, a jan, feb és márc időpontokkal nem lehet nagyon mellélőni.
Persze jöv. hét szombatra nem foglalnék, de amint leesik a hó már lehet. Ráadásul a skileben vannak webcamek stb, szóval ezek alapján is lehet tájékozodni, ill a webcam archivumban.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.09. 13:01
Igen csak kecsegtető, de csak apámnak van annyi pénze hogy mehessek, ő meg csak ismerőssel hajlandó menni vadidegennel nem.

Van egy buktatója ennek a repülőzésnek, ugye hogy ezt az árat elérd be kéne foglalni, viszont ha lefoglalod és kint nincs hó akkor szívás! A skileben meg azt írnak amit akarnak, már amikor folytak a harcok akkor egyáltalán nem változott a tartalom a harcok előttihez képest. Azaz nem informáltak a dolgokról. Az lenne az igazi ha lenne kint egy magyar aki infót adna folyamatosan a helyzetről. Az öcsém évfolyamtársai voltak kinn orvosi gyakorlaton, de a háború miatt haza kellett jöjjenek. Igaz amúgysem maradtak volna kint a szezonig.
Az a kérdés hogy meteorológiai szempontból libanon mennyire jó. Meg kellene valahonnan tudni hogy amikor itt európában hóhiány volt, akkor ott mi volt a helyzet. Komolyan mondom hogy ennek nem ártana utánanézni mert a repjegy árát elég nehéz, ha egyáltlán vissza lehet kapni.
És ez most nem ugyanaz hogy kiugrok szlovákiába az előre lefoglalt helyre de nincs hó, akkor üssük el az időt valamivel. Mert oda egy tizesért kocsival 5-6-an vagy többen ki tudnak menni, de libanonba már 70K per koponya, és ez akkor kidobott pénz lesz, bár vannak az idő eltöltésének alternatív lehetőségei ott is, de mivel síelni akartam menni ezért azt a pénzt egy gleccsseren is el tudtam volna költeni. Alaposan utána kell nézni, az elmúlt legalább 5 év időjárási adatainak, mert iszonyú nagyot lehet koppanni.
Lulu
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2006.12.08. 20:22
Jelenlegi Malév árak, február közepére:
Bp-Bejrut-Bp:
Jegykezelési költség HUF 2 000,0
Viteldíj HUF 54 900,00
Repülőtéri illetékek, egyéb díjak összesen HUF 21 900,00

Teljes ár HUF 76 800,0

Bp-Damaszkusz-Bp:
Jegykezelési költség HUF 2 000,0
Viteldíj HUF 43 900,00
Repülőtéri illetékek, egyéb díjak összesen HUF 14 600,00

Teljes ár HUF 58 500,0




Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.04. 19:44
Az árak változatlanak maradtak, ugyanolyanok, mint tavaly, semmivel sem drágábbak. Két főre főétel itallal egy pálya melletti étteremben kijön 7-8 dollárból, szóval Ausztriához, vagy úgy általánosságban az Alpokhoz képest kifejezetten olcsó.
Brezovica off lenne, így erre a kérdésedre a Brezovica topicban válaszolok.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.04. 18:48
Ha valóban ennyire elszántak vagytok akkor az becsülendő, sajnos a környezetemben a közelebb is van hegy az is ugyanolyan elvét követik, tehát szlovákiánál ausztriánál messzebb nem mennek.
Stani, meg tudnád mondani konkrétan mely liftek nem mennek brezában ? Hogy fele nem megy az elég tág fogalom, ettől még lehet hogy adott esetben vígan besízhető a pálya. Láttam képeket hogy álló felvonó mellett szűzhavas pályán jöttek lefele. Akkor valószínűleg kis gyaloglással a "lezárt" pályák is besízhetők.
Ha valóban annyira tragikus a helyzet hogy csak töredéke sízhető be, pl a 40km ből 20 akkor lehet hogy anyagi lehetőségeim függvényében én is benevezek ebbe a libanoni buliba.
Bár kétségeim vannak. Nemrég volt háború, a turizmus visszaesett, egy angol iroda is visszamondta az oda szervezett síutját. Mivel pangás van, horribilis árak várhatók, mind bérlet, mind szállás fronton _szerintem_
A kajaárak is magasak, ezt még a háború alatt mondta a híradó. A repülőre meg nem lehet zacskósleves meg konzervhalmokkal felszállni, vagy legalábbis nagyon megdrágítja még pár bőrönd. Nem lehetne inkább kisbuszt szervezni és koszovóba menni? Lefilmeznénk, csinálnánk sok képet, lenne egy cikk a símánia magazinba, és akkor ha az utazási irodások felfigyelnek rá, jönnek a befektetők, és hamar beindítják a pálya "lezárt" részét.

A skilebről annyit hogy amikor háború volt, semmit sem írtak, hanem lehetett tovább bookolni.
Akkor még senki sem tudta meddig tart a konfliktus. Szal én nem bíznék bennük annyira.
Lulu
12 élménybeszámolót írt
12
17 éve tag
2006.12.04. 15:20
Mi valószinüleg bevállaljuk csoport nélkül is. (eddig 2 fő) Február közepére tervezzük az utat. Jó lenne ha cakkli-pakkli kijönne 200e.körül egy hét/fő. Ha már biztosak lesznek a részletek, szívesen megosztom azzal aki esetleg szeretne csatlakozni. A skileb tényleg nagyon jó oldal, nem is tudom láttam-e már akár nyugat Európában is ilyen jól strukturált/felhasználóbarát oldat egy sírégiónak.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.04. 13:29
Ha az anyagi része mindegy a dolognak, akkor Libanon sima ügy, hiszen a Skileben mindent tálcán kínálnak, példaértékűen megszervezett site. Ami kevésbé sima, ha viszonylag olcsóbban akarsz kijönni, főleg a repjegyet nézve.
Brezovicával továbbra sem említeném egy napon, mivel ott szinte nincs turizmus, Libanonban meg évtizedek óta van, s jól működik. Brezovicába lassan 30 éve semmi pénz nem tett bele az Inex, s mint utólag kiderült csak a síterep fele működik, pont ez miatt!
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.03. 23:33
Én szkeptikus vagyok affelől hogy akár csak 10 embert össze lehet szedni, koszovóba sem akarnak menni, ami sokkal simább ügy. Bárkinek akik síelnek mondtam a környezetemben, senki sem akar, köztük nagyon jó sízők freeride osok sem.
Egy kisbusznyi embert lehetetlen összehozni! Nemhogy 2-nyit.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.