Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Pécs - Misinatető
síterep infó oldal
ÜZENETEK (239)Időben csökkenő Időben csökkenő
Dézi apja :)
251 élménybeszámolót írt
251
15 éve tag
2017.01.24. 17:37
Kedves Hajba G. ! Mi itt Kékestetőn évtizedekig ilyen felvonóval élveztük a sielés örömét az északin. Valaha az erdőgazdaság használta rönk húzásra. Imádtuk, mert rengeteget tudtunk síelni a gyaloglás helyett. Sajnos az utóbbi időben, a felvonó korszerűsítése miatt (csákányosra cserélte a vállalkozó),nagyon ritkán van alkalmunk.Mivel a pálya természetvédelmi területen van, így hóágyúzni TILOS ! Várjuk a természetes havat, amit, ha az üzemeltető megfelelő mennyiségűnek ítél, ratrakol és akkor indítja a felvonót. Tavaly 1 napot sem tudtuk használni a felvonót. Visszasírjuk ezt a kezdetleges liftet !Tapostunk, flatteroltunk, de síeltünk az északin.
Előzmény: (hajbag 185803)
illeskese
148 élménybeszámolót írt
148
13 éve tag
2017.01.24. 12:43
A buszos ügyfélszolgálaton azt mondták hogy nem tudják sózni, mert természetvédelmi terület. Ettől függetlenül le volt már takarítva annyira, hogy járható legyen szerintem.
Előzmény: (bouquetk 193188)
bouquetk
387 élménybeszámolót írt
387
12 éve tag
2017.01.24. 09:45
Az kész vicc, hogy a busz nem megy fel a Misinára, 10 napja esett kb. 20 centi hó. És még ezek akarnak ott fejleszteni.
Előzmény: (illeskese 193172)
illeskese
148 élménybeszámolót írt
148
13 éve tag
2017.01.23. 21:19
Ma délután busszal felmentem a Dömörkapuig, mivel a TV-toronyig nem jár a busz. Innen egy jó 20 perc alatt a síházhoz értem, délelőtt telefonon érdeklődtem hogy megy-e a felvonó, pont akkor indultak. 1 körül érkeztem a síházhoz, beköszöntem, majd a már jókedvű felfonókezelő Úr csak annyit kérdezett tőlem: "Hoztál bort?" :D
Kicsit kifújtam magam, fizettem egy napijegyet, megkaptam az övemet és mentem is. Rajtam kívül hárman síeltek még, mint megérdeklődtem ha 10-20 ember összegyűlik, az már tömeg. :) Szokásosat tudom mondani, ajánlott a bőrkesztyű, kövezős léc, és a jó térdek. A pályán persze sok helyen fű, kő, bucka, ettől függetlenül nagyon jól éreztem magam. Nem használtam még hasonló felvonót, de a honlapjukon lévő két képet lecsekkolva nekem elég volt az instrukció, valahogy egyből ráéreztem. Az is igaz, hogy eddig ez a felvonó dolgoztatott meg legjobban, oda kell figyelni, felfelé is megedzi az embert.
Én szorítok még az időjárásnak, egy újabb 20-30 centi nagyon jól esne mindenkinek. 4-kor elmentem, utólag is köszönöm az egyik síelő srácnak hogy levitt kocsival. A lécemet otthagytam, szerdán tervezek még egy kört menni.
IMG-3446.JPG
IMG-3449.JPG
IMG-3451.JPG
IMG-3452.JPG
hajbag
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2016.01.08. 19:59
Sziasztok!

Folytatva hazai síterep "gyűjteményem" a mai napon Pécsen jártam. Igazi retró hangulat, kezdőknek nem ajánlom, inkább az olyan fanatikusoknak, mint én vagyok. Amit most leírok, az tanulság,és semmiképpen sem kritika, minden tiszteletem az üzemeltetőké, akik forró teával, és zsíros kenyérrel dobták fel minden odalátogató hangulatát!
Jártam már Dunakömlődön, ezért van tapasztalatom a bájos, hazai low cost-ból üzemeltetett pályákkal. Aki ismeri Pécset könnyen odatalál, a TV toronyig könnyű eljutni, ám havas napokon a parkolással gond lehet mert a parkolót nem tisztítják, bár csak elfértünk valahogy. Ami a legfontosabb: Munkáskesztyű az ideális a felvonó miatt, és olyan léc, meg síruha amit nem sajnálsz! A síház abszolút korrekt, van melegedő, segítőkész üzemeltetők, és megmutatják a felvonó használatát is. Érdemes a parkolóból sima cipővel lesétálni a síházhoz, mert visszafelé jelentős emelkedő van. A felvonó az egy külön történet. Kapsz egy övet, amelyen rajta van a felvonó, amit te fogsz ráakasztani a kötélre. Ezt megkapod még a síházban, aztán léccsatolás, és jön a pálya felső brutális része amin nincs mindenhol hó, ezen a lesíelést kezdőknek abszolút nem ajánlom. Utána viszont kellemes kék pálya, és a szűz havat kedvelőknek sok erdős rész a régi felvonó felé, illetve ott még egy pálya. A felvonózás a következőképpen működik: bal kéz megfogja a kötelet, hagyja, hogy csússzon a tenyérben, jobb kézzel a kampót ráhelyez, megfeszít, aztán a felvonó ránt egy nagyot. Én az első kettőnél hasra estem, de utána már nem volt gond :) Kezdőknek nem egyszerű, snowboardosoknak úgy láttam egy kicsivel nehezebb. Ha kezdőként Pécsen jársz, felső szakaszon érdemes legyalogolni, majd sajnos vár rád egy felfelé gyaloglás is, ha csak nem leszel nagyon ügyes a felvonóval. :) Mivel ratrak nincs a pályát a síelők, boardosok simítják le, pár órával a kezdés után egész elfogadható volt a minősége.
Ár-érték arányban rendben van a fanatikusoknak, nagyon bájos a retró hangulat!
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2015.11.23. 13:47
Nincs komoly kár a kigyulladt síházban, így, ha megjön a hó, mehetünk csúszni a Mecsekre!
http://www.pecsiujsag.hu/pecs/hir/sport/nincs-komoly-kar-a-kigyulladt-sihazban-igy-ha-megjon-a-ho-mehetunk-csuszni-a-mecsekre
pecsisi
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2015.02.18. 22:00
Tudom, hogy lentről a városból nehéz elhinni, de még mindig van hó a PÉCSI SÍPÁLYÁN! Holnap délután 1-től is menni fog a felvonó! Indulás előtt érdemes tájékozódni: https://www.pecsisipalya.hu
Használjátok ki a lehetőséget, amíg még lehet!
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2015.02.04. 11:08
Jó hallani ilyen híreket! 1963. tavaszán Országos Középiskolai Alpesi bajnokság volt a Mecsekben (nem ezen a pályán, hanem pár száz méterrel közelebb a Dömörkapuhoz - akkor ott volt a "pálya"). WFeri
Előzmény: (skioutlet 179490)
pecsisi
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2015.01.31. 21:39
A várva várt hó a múlt éjszaka megérkezett, a mai napon a szezon legjobb haván lehetett csúszni a Misinán. Délután ugyan olvadt, de estére újra 0 fokra ment le a hőmérő higanyszála. Így este kifagyhatnak a pályák és holnap is remek pályán lehet majd síelni, sőt holnap délután akár újra havazhat. A jelszó továbbra is: mindenkit szeretettel várunk a Misinán! Persze csak ameddig a felvonóöv készletünk tart :)
https://www.pecsisipalya.hu
pecsisi
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2015.01.03. 09:56
Mától további havazásig zárva vagyunk. A pálya sokat kopott és az éjszakai időjárás tovább rontotta a helyzetet. A jövő hét elején újabb havazás várható, amennyiben ez így lesz, honlapunkon ( https://www.pecsisipalya.hu ) adunk tájékoztatást az újranyitásról.
pecsisi
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2014.11.18. 22:45
Szezonnyitó találkozó november 29-én a Pécsi Sípályán

A Pécsi Sípálya téli szezonra való felkészítése novemberben a végéhez közeledik. A felkészülés végét és a szezon kezdetét szeretnénk egy közös találkozóval megünnepelni.

Szeretettel várunk minden sporttársat, érdeklődőt november 29-én délelőtt 9 órától a Pécsi Sípályára. Délelőtt mindenki kiveheti részét a munkából, a sípályát fogjuk tisztítani, kőszedéssel, gereblyézéssel. Délután 2 órától pedig mindenkit várunk a síházba egy kis ételre-italra. Szeretnénk a síelés szeretetét és a Pécsi Sípálya jó hangulatát minél több emberrel megosztani, ezért szeretettel várunk mindenkit november utolsó szombatján.
pecsisi
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2014.11.18. 22:44
Idén elindul a pécsi sípálya hivatalos weblapja. https://www.pecsisipalya.hu
A korábbi nem hivatalos weblapunk (https://www.pecsisi.extra.hu) a szezonban még elérhető lesz, azonban a friss hírek már csak az új honlapon lesznek elérhetőek.
Az idei szezonban a napijegy ára 2500 FT lesz. A szakoszálytagság feltételei változatlanok.
pecsisi
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2014.02.02. 09:33
A mai versenyt sajnos el kell halasztanunk az ónos eső miatt.
pecsisi
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2014.01.30. 23:03
Február 2-án vasárnap megrendezésre kerül a Bali László Emlékverseny a Misina-tetőn, a Pécsi Sípályán. A verseny célja, hogy a sísportot szeretők egy közös baráti síelésen vegyenek részt, valamint, hogy megemlékezzünk Bali Lászlóról.
Laci bácsi a sí szakosztály vezetője volt 28 éven keresztül. Áldozatos munkával és a sísport iránti önzetlen szeretettel felépítette a pécsi síházat. Elérte, hogy tányéros felvonó és helyben gyártott műanyagpálya legyen a pécsi sípályán. A versenysport nagy támogatója volt, vezetése alatt több országos bajnoka volt a szakosztályunknak. A vasárnapi versenyen szeretnénk, ha öregek és fiatalok egyaránt indulnának, ezért csak két kategóriában hirdetünk győztest, 50 év alatt és 50 év felett. Igény esetén snowboardos futamot is indítunk. A rajt délután 13:00 órakor lesz. Ezt követően február 3-án hétfőn kerül sor a hagyományos Megyei Sí Diákolimpiára. Ez az általános-, és középiskolások versenye, ahol reméljük, hogy sok fiatal méri össze a tudását az óriás-műlesikló kapuk között.

Mindkét versenyre szeretettel várunk minden sporttársat.
siverseny-plakat.jpg
bouquetk
387 élménybeszámolót írt
387
12 éve tag
2014.01.28. 15:04
A felső 50 méter nem is pálya igazán. Én vasárnap du. voltam, még élvezhető volt. Bár az ilyen pálya Ausztriában már rég le van zárva. Igazából itt derül ki, tud-e valaki sízni vagy sem. Kicsit fura volt, hogy pénteken még Dorfgasteinben nyomtam, de jó volt, kombinálva a szezon első sítúrájával.
Előzmény: (Robin 168069)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2014.01.27. 15:04
Szia! Annyira nem rossz mint az első képen, mert az csak az első 50m, onnan lefújta a havat a szél. A héten megéri a 2000ft napijegyért.
Előzmény: (Robin 168069)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2014.01.27. 14:54
Ezt gyorsan tönkre vágtátok ! :)
Előzmény: (hunyadee 168044)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2014.01.27. 11:54
Szombat.
pecsisi
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2014.01.24. 19:41
25-30 cm friss szűz hó a pályán. Holnap reggel indul a síszezon a Misinán (reggel 9-től sötétedésig)!
A lehetőségek az előző évihez hasonlóak, napijegy 2000 Ft, szakosztálytagság feltételei is változatlanok. Szeretettel várjuk a "bátrabb" nem klubtag síelőket is! Akik még nem síeltek a Misinán azoknak egy kis információ: a pécsi sípályákról tudni kell, hogy mindkettő kezeletlen piros minősítésű pálya, tehát biztos sítudást igényelnek. A felvonó használatához pedig bélelt munkáskesztyű ajánlott, és olyan öltözék, amit nem sajnál az ember, mert a drótkötél miatt ezek könnyen sérülhetnek. Szintén ajánlott olyan síléc használata, amit nem sajnál az ember.
pecsisi-plakat.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.