Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

endre77 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (273)Időben csökkenő Időben csökkenő
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.30. 16:02
laci!

Erdekes ahogy magyarzza cask nem azt csinalja !!Az elejen magyarazza mennyire fontos a bedoles az elejn a kanyarnak,- aztan vesezi mennyire kell afelsotesttel kicsit vagy jobban vissza dolni ezt sokan-" leveling de shoulder."-nak hivjak hogy kicsit vizszintesebbe teszed a csipodet vallaidat!!O mar kezdettol fogva azt csinalja sosem dol be a kanyarba sem o sem a tobbieke..s nem egynesedik be ahogy pedig az elso rajzokon abrakon szepen mutatta!!
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
..Na ez igy nez ki helyesen!!

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
estleg igy!!!

Ezek nem kuprognak meg tekeregnek a lecen nincs "A" frame a labuknal..meg semmi extra felesleges mozdulat!!cask ami kell gyonyoru harmoniaban..

A Masik akit te feltettel az egy igen jo profi sielo nem is vitas akarcsak a tobbi..de az igazi Gs,slalom technikarol halvany fogalma sincs!!Latszik az elemzesebol!!Valamit kapisgal de nem teljesen,- megcsinalni meg aztan abszolut nem,,De Igazi profi sielo azzal egyutt!!Nem is akarmilyen!!
Előzmény: (Lackó 209214)
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.26. 22:51
Szia! Egyetertunk!!


Az en szempontom sokan sokfele keppen tudnak jol sielni..Pl Harld Herb is egy igen jo sielo..pontosan tudom kik azok akik a kepeken vannak..ezek amiket "rossz peldanak felhoztam..azok jol sielnek de nem a modern egyszeru Gs verseny stilusban ahol ilyenek nincsenek..!!!Nincs derek terd torogetes..se fent sem lent sem seholsem...!!Nincs egyenes vizszintes derek meg vall...stb..

Akiket "Rossz peldanak felhoztam"azok nagyon jo sielok azok akiket jonak azok pedig a vilag legjobb technikaju sieloi!/versenyzoi/

Azzal egyutt egyetertek veled en csak ezt a sallangmentes egyszeru gyors effective sielest tanulom es szeretem. S igy segitek megtanulni mindenkine..gyorsan is tanulnak...En nem vagyok oktato..NEM IS SZERETNEK LENNI!! csak segitek embereknek.

De egyetertek mondom sok mas stilusban is lehet jol sielni..s persze a buckakon mely hoban..maskent kell sielni!! Ez a leturt palyan Gs es Slalom sieles technika...az en mottom inkabb jeges/imadom!/..mint puha-mely..
Eltelalok a buckakon is meg a melyben is ..de nem az en kenyerem..az ugratokat az viszont szeretem!
Tisztelettel Endre
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.22. 16:50
Lacko!

Pontosan sokan lemaradtak husz evvel...a sielesre is igaz hogy a pudding probaja az eves!!!

Megnezed a tanulokat hogy sielnek s ha tobbnyire jol akkor jo az oktato! hHa pedig legtobben rosszul tele hibakkal akkor az oktato nem jo!!...Aztan ha latod az oktatot sileni...borzasztoan rosszul akkor megerted az egeszet...s megkerdezed ez hogy kapott papirt!!

Erre irtam aki tud sileni/es erti azt a sielest amit csinal vagy meg akar tanulni minel jobban/-akkor az valoszinuleg...nem biztos..meg tudja tanitani..de aki beszel hulyesegket fogalma sincs a sielesrol..s az akar tanitani na abbol nem less sok minden..

Azert irtam ezeket bocs de ha megnezed a videokat meg a belyegyzeseket profi..halado stb..az megnezed talan egy kozepes kezdo szinten van..semmi mozgaskoordinaci semmi..itt lehet lemerni az altalanos oktatasi szintet..


ha az alapok nem stimmelnek az mar nem jo...peldak otatonak fogalma sincs a bothasznalatrol neki is az ossze tanulonak lengdezik a keze ossze vissza..felsoteste log mint a madarilyesztonek /rossz bot hasznalat rossz utem miatt!!/ Alsoteste es labai kocsit mozognak jobbra balra minden elkezpeses nelkulkicsit jobbra balra halad … s azt hiszik ez kanyar...a kanyart ha elkezded es nem felyezed be az nem kanyar!!!

stb..stb..stb...nezzetekmeg a legtobb oktatos videot..itt vagy a youtubon..

Tisztelet a kiveteleknek…..Ez a szint mertekegysege nem az ures dumak..sokan ugy irnakmint egy professzor de sielesrol fogalma sincs nezd meg a videoikat!!


Miert nem lehet elmagyarazni egyszeruen es csinalni!!!Ja de ehhez erteni kellene amit csinal!!
Előzmény: (Lackó 209194)
0-02-01-0335b804b08c8dd2883ab7e1643031252ed901980370189dc39a2a11b163e54d-2099347c.jpg
0-02-01-d9ff7aadd22df3d02ce63bd2fe0018228f18aea2ac75ba03ffd8818f5afb236f-5fad6e68.jpg
0-02-01-0aad315970833ce1a6e79b3aec7bbecf843a2a73a878efc09b58b5c05365b112-f9bcf63c.jpg
0-02-01-864752b59c7b653aa7c1a487835dca3940508932f74a9569ceef1e57b2b8f827-68b8d706.jpg
0-02-01-d6b7f9a47daa98f4e648bc8128b10706d76ea97b152fad94f49cf53e384d6a5a-d6c1bd76.jpg
0-02-01-6fc91ca688569b93f071f49463cb916df9f2e7932e6852068ce5890298aa0ca0-9c73726b.jpg
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.21. 21:59
Szia Gabor!


Tisztelet a kivetelnek..szerintem is vannak jo sioktatok..bar meg sokat nem lattam..de mivel csak tavolbol kovetem az esemnyeket...azert nincs pontos kepem.

Azzal egyutt lattam mar egy ket jol sielo oktatot is meg igen sok borzasztot..retteneteset!!S akkor meg latom a halado csoportokat..Pont egy eplenyi oktato eloadasaban..hat haladnak valamilyen iranyba..de hogy nem haldo sielok az tuti de meg az oktatojuk is csak gyenge kozepes..kezuk labuk log azt sem tudjak miert kell a sibot??haldo nem tudja de aztan jon az oktato az is csapkod vele mint kanasz az ostorral.. na ezekre gondolok.

Ha valaki tud sielni es el tudja magyarazni hogy kell az oktato..!!Ha valaki nem de van papirja meg magyaraz hulyesegeket az nem OKTATO!!

S elnezest ha te epp jo oktato vagy...


Endre
Előzmény: (Bubek67 209190)
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.19. 21:21
Bocs!

Lassu a felfogasom ..tudod be kell erjenek a dolgok hogy megertsem..

Igy mar mas most mar belatom a hibamat... 50 eves felos holgy ..superG leccel meredek letoresnel...Ezek a Te szavaid!!!:- Hat azt nem tudom hogy kell tanitani... de ha neked ez hoekezessel bejon akkor itt nics vita kalapot le elotted... Szerintem mar polirozzak is a NOBEL dijat neked. S ha arra kerul a sor en rad fogok szavazni az tuti... Megerdemled!!!
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.19. 16:31
Lapos+ sima teljesen kezdo resz letores az a kenyernel vagy pizzanal van- letorsz egy darbot belole..Sipalyan lejto van...meredekebb enyhebb!!..En lapos sik reszrol beszeltem.!!!!.Egyebkent a felos 50-eves holgyet .."letoresnel" nekiereszted hoekeben jo szerencset is kivanj neki mint a banyaszoknak, mert sosem fog megallni csak uvoltozni es betakarozni!!Ja es a botot ami a legfobb sosem tanulja meg az elejen hasznalni..aztan kesobb sem es ugy fog kinezni...mint a youtubon a haldonak titulalt tanulok../oktatojukkel egyutt!!!/ A HONUK ALATT TARTJAK A BOTOTO MEG HADONASZNAK VELE MINT A PARK OR AMIKOR SZEDI A LEVELEKET MEG SZMETET OSSZE!!

Na ennyit a biztonsagos hoeke sielesrol...Biztos hogy nagy nehezen fognak ha egyaltalan megtanulnak sielni..sokkal egyszerubb es celravezetobb anelkul tanulni!!...Ja es nem kell megtanulni utana elfelejteni dogokat mint heake..mellezaraas..stb..stb bothasznalat es parhuzamos az elejen..
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.19. 01:29
Lacko!

Teljesen felesleges a hoekekanyar..ennyi...
Előzmény: (Lackó 209180)
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.18. 23:43
Koszi!
Kapsz is majd a fejedre a sok -"tudostol"..akarcsak En...hihihi
Előzmény: (jóska63 209178)
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.17. 21:40
Figyelj!

Felolem aztan mindenki tanul ahogy akar...a siedzok alltalaban..ugyis olyanok mint a cigany az etteremben addig huzzak a notadat amig fizetsz..minel tovabb annal jobb....S legtobbszor hulyeseget is tanitanak...

A Bruce Lee iskolaja elott volt agy jo nagy ko darab..kerdeztok tole ez mi??

Mire O:- ez a megkovesedett karates szobra aki megtanult valami sablonos dolgot

s soha nem tudott tovabblepni belole...
Előzmény: (fezso6 209171)
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.17. 16:23
Janijuli!


Erdekes a video..az eleje legalabbis!! jo lapos helyen elkezd csuszni elore dolve parhuzamos vagy akarmilyen parhuzamos fele lecekkel szep lassan Tokeletes!!!..Azt aruld el miert kell..abbol eroltetve csinalni egy eket feszegetni a terdeit egy termeszetellens helyzetbe...S hol van a sibot...nyomkodja a terdet azt meg mar minek???Aztan ezt kezdhet elfelejteni kesobb..s kezdhet metanulni sielni aztan kesobb amikor elkezdik tanitani a lab zarogatast azt is elfelejtheti..Ha erdekel kuldok agy ket videot hogy neznek ki azok a sracok akik sosem sieltek eletukben s 6-7 nap utan hogy sielnek eleg jo esesu palyakon...Majd ha megnezed aruld el ezek a szerencsetlenek akik igy tanulnak mikor jutnak el arra a szintre..

Ennek a szisztemanak egy ertelme van a si "oktato"-szempontjabol..olyan mint a muzsikus cigany addig huzza notat amig fizetnek...szoval minel tovabb tart minel bonylultabbnak adjak elo annol jobban kifizetodo!!


A sieles megtanulasa az igen egyszeru szimpla dolog ha nem bonyolitjak!!

Aztan a mogul jo szinten meg a trokkok..meg a magas szinto slalom Gs sieles..az mas dolog azt lehet tanulni eleten keresztul folog ha van kitol...

Mert ott is aztan vannak nagyon jo sielo tanarok de olyan kiteker stilusban sielnek hogy meg nezni is rossz es sokan probaljak kovetni...
Előzmény: (JaniJuli 209167)
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.15. 16:34
Janos!

Tok kezdo sieles!!..majdnem egyenes terep! Ra all a lecre egy konnyu puha lecre

lehetoleg inkabb kozepes mint hosszu!!Kez elol fogja a botokat a botok vege leer a foldre.Kicsit rogyassztott terdekkel elore dol a csizma elej tartsa a sipcsontjanal a nyomast.Mivel elore dol- hatra nem tud esni,- mivel a botok elol vannak elore sem tud esni!!..Tudod igy megy az oreg bacsi is elore dol es van elol egy kampos botja!!

A kovatkezo par percig probaljon csuszkalni elore hatra alabival csak szokja a nem tul stabil talajtaztan probaljon meg egy labat kicsit felmelni csak par millimetert aztan amasikat. Par percig..aztan elmondani ha jobbra kanyarodsz
probald kicsit elvenni a sulyt a jobb labadrol de nyomd a balost dolj elore es szepen lassan elfordul a lec aztan a masikat ..teljesen lassu szinte sima reszen husz perc mulva mehet a zold palya..Teljesen visszaforditani aleecet amig nem nez felfele a dombon igy megall a lec. Ez az egyetlen fekezes mod

felfele forditod a lecet a hegy fele..kesobb mer nem kel megallni erzi mikor meri megereszteni lefele de ha baj van csak felfele forditani!!


Kicsit jegesebb palyan a kezdo elengedi a lecet aztan hoekezhet karacsonyig csak uvoltozni fog meg betakazoni megallni sosem!!


Igy aztan nem kell hulyesegeket sem megtanulnia sem elfelejteni...az a hoekezes az egy avarkori modszer


Onnet jon a melle zarom a labat..nem kell azt melle zarni annak ott kell lenni kezdettol!!..Egyre jobb minosegben..

Azert neznek ki ugy sokan mint szocske ugralnak ahogy zarogatjak a labukat..meg sioktatok is ..ugy neznek ki mint aki aknamezon tanult sielni!!



Endre
Előzmény: (JaniJuli 209161)
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.15. 01:27
Szia !Minel elobb....ez az atka ha magadtol vagy regi betyoposodott..szisztemaval tanulsz..nem a te hibad!!

Aki hoekvel kezdi a tanitast az le van 20 evvel maradva..egy percig sem szabad hoekevel tanulni!!!
endre77
318 élménybeszámolót írt
318
4 éve tag
2020.04.12. 23:13
Ferenc!

Az hogy kaptal-e papirt vagy nem..annak semmi koze hogy tudsz-e sielni vagy oktatni.Legtobb oktato nem tud..mennyire erdekel a sieles ez szamit probalj jo sielokkel sielni szolotsd meg oket a sifelvonon beszelgess veluk redezz toluk...akiket ugy gonsolsz jol sielnek es szeretnel hasonloan sielni..mindig vannak jobbak akiket kovetni lehet..

Ez a Magyar szovetseg meg sivalaogatott..nevetseges a Magyar sieles az a baseballal van egy szinten..de mindenkinek van ket aktataska diplomaja..

Persze vannak jol sielo oktatok is...lenyeg donts el hogy szeretnel sielni milyen stilusban s kovesd azokat az embereke...ha beszelsz angolul az csak segit mert akkor megertesz komoly szakembereket is ..mert ha versenyzielesrol beszelunk es annak oktatasarol akkor nem magyar oladalon akarsz tapogatozni...az tuti..

Sok szerencset s ne torj le a sikertelen vizsga MIATT...semmit nem jelent..mas sportokban is vannak Magyar szovetsegek mert mesteredzok..de fogalmuk sincs a sportrol es a technikarol...


Ha birkozni,vizilabdazni,akarsz kajak kenuzni..akkor mas a helyzet..ott vilagszinto az oktatas..de sielesben meg gyenge kozepes sincs!!


Endre
Előzmény: (WéberF 207474)
0-02-02-58e0268dd9d93724fe161f0e36507fe4723b35f2a87e2d4c8b615571d0d133f9-c7d2406c.jpg
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.