Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Martin (Martinske Hole)
síterep infó oldal
ÜZENETEK (97)Időben csökkenő Időben csökkenő
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.01.24. 22:12
A 6üléseshez vezető pálya/síút a Chata Martinské Hole és a Chata Magistrát között van (ott kell lennie! :-) ). Egyszer laktunk a Chata Magistrátban és a háztól is közvetlenül ki lehet csúszni a kékre, ami az akkor még tányéroshoz vitt. A házban egyébként szintén van vendéglő, 1-2 nap alatt még magyar étlapot is kerítettek, a kaja is teljesen jó volt. A ház/szobák 1 kicsit úttörőtáboros hangulatúak, de abszolút pályaszállás, elmegy...
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.01.24. 17:56
a chata martinske holeben van etterem. tiszta rendszer valtas elotti a dolog de nekem bejonn.

ha fent vagy a csucson, nezd balra, ott van egy lift, ha mukodik erdemes at menni, nem szokott ot lenni senki es van attol a liftol balra free ride zone, nem hoszu a lift igy a palzak sem, de ha friss ho van askkor nagyon klasz resze a hegynek.

ha nagyon figyelsz akor attol a lifttol le lehet a fak kozott menni a a hotel martinske hole ig,,, de ha el benazod es tul mesz akor vissza kell masznod a szallodaig....

a jobbso piros palyantul is van valamilyen jo hely a szlovak es holland telemarkos haveraim mindig arra mennek ha van ho, de lavina cuccot, lapat, pieps, szondat, mindig visznek... alitolag tok jo az a resz..

rob
léha
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.01.24. 12:04
Januári hétvégén jártunk Martinban. Korán kell kimenni, a pályák 8.30 kor nyitnak-ezek a szlovákok tudnak élni.
Mi kilencre értünk a szerpentin aljára. Ott mindenkire felparancsolta egy szigorú ember a hóláncot, amire később kiderült, nem volt szükség. Ezért már másnap csak integettünk neki és határozottan állítottuk neki, hogy van hóláncunk...és elmentünk mellette. De mindenkinek javaslom, hogy elsőre fogadjon szót, mert az esetek 90% ban kell a lánc a felvezető úton.
Fenn nagy parkoló, ha korán mész közel állsz meg a lifthez, ha nem ... szívás. Kasszákhoz érdemes kp-t vinni..gyorsabb. Mi 2f+2gy 46 eurt fizettünk a napijegyért. ehhez megmutattuk a gyerekek útleveleit. Feleségemről elhitték, hogy az enyém... és névre szóló jegyeket kaptunk.
Elsőre érdemes felmenni a kasszáknál lévő tányérossal, mert a hatüléséshez vezető traverz csak a térképen van meg. Felülről viszont már szabd szemmel is jól átlátható a rendszer.
Mi is természetesen a hatüléses bevizsgálásával kezdtük. Ide egy libalegelő vezet. lehetne gyorsan is menni, de mivel ez az egyetlen kék pálya, vigyázni kell a kezdő turistákra mert itt gyakorlatoznak. Sajnos a hatüléses másik pályája még nincs kész, de egy közepes síelő megtalálja a lehetőségeket.
A hatüléses kényelmes, buborékos. Állítólag azért nem húzták ki egészen a tetőig, hogy szélben is működhessen. Végül is egy cca kilométer hosszú, gyors lift lett belőle. A kiszállórészhez, ha odatoltak volna 3 talicska havat, valszeg nem kádasodik ki. De ők inkább kitettek 1 méterrel később egy piros nyilat., hogy itt kell kiszállni...közvetlenül a visszafordulás előtt.
A mi családunk szereti a tányéros lifteket is ezért időnk 50%-ban ezeket használtuk. Max várakozási idő 5 perc volt.
A Martinky pályarendszerről most nem írok bővebben. 1-2 napra megfelel, főként piros pályák.
A vendéglátóhelyek a pályán botrányosak. Különösen a Pirman Chata. 5 ember állt előttem, 30 perc után feladtam. Feljebb van egy konténerbár..az gyors, viszont nincs kaja. Éttermeket, chatát, meg se próbáltuk...vittünk szendvicset!
Összefoglalva Martinky ideális hely síelőknek, akik még sportnak fogják fel a sízést. Többieknek maradjon Donovaly.
msanyi
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.01. 20:01
Dec. 27-29-ig voltam. A pálya és az idő kifogástalan, a sor viszont végeláthatatlan. Vasárnap 30 perc sorbanállás a jegyért, hiába ment 3 kassza, ráadásul nem működött a bakkártyaterminál, a lifteknél szintén 20-30 perc várakozás. A későn érkezőknek a parkolóban sem volt hely. Az út járható, de kell a hólánc! A hatülésest dec.30-án indították, barom módon a leghosszabb tányérost elbontották és a helyére építették. A hóágyúk még nincsenek meg.

Ha diák vagy vagy tanár, váltsd ki az európai diákigazolványt/tanárigazolványt, mert 20% kedvezményt adnak rá!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.12.29. 19:16
Volt valaki a nyitás óta?Amennyiben volt kérem írja meg a tapasztalatokat.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2008.12.28. 00:04
A tegnap láttam a TA3 hírtévében is egy riportot erről, ők is ezt mondták hogy abszurd hogy egy kerek pecsét miatt nem működik a felvonó.
Hehe ez Donovalyn nem jelentene problémát...
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.12.27. 14:00
Az új lift kész, de adminisztrációs okok miatt nem megy. Hiányoznak a működéshez szükséges papírok, valószínűleg a következő napokban rendeződik a dolog.
Tanki
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2008.12.27. 13:28
Ha van valakinek infója miért nem működik az új ülőslift és a mellette lévő kék pálya kérem irjon!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.12.23. 06:59
Köszi Batus!Vágom én a szlovák nyelvet ha számokkal közölnek valamit :):)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.12.23. 00:00
igen, dec. 26-án, reggel 10-kor, ebből az alkalomból félnapos jegy áráért lehet síelni egész nap
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.12.22. 22:25
Nagy a csend ebben a topicban.Tud valaki valami konkrétumot.nyitás,új felvonó?Mivel nem beszélem a nyelvet és csak bámulgatok a honlapjukon,mintha Dec.26.-án nyitnának?
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.10.08. 09:28
Köszi az infót! Így már értem, hogy miért nem látszik a webkamerán az építkezés.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.10.07. 21:03
A vita megoldódott valamikor a nyár közepén. Kivásárlások után most már csak egyetlen tulajdonos van, reméljük saját magával nem fog veszekedni.

Az új lift a régi nyomvonalán épül, de rövidebb lesz. Kb. száz méterrel lentebb lesz a hegyállomás, és a lift is rövidebb lesz kb. 500 méterrel, csak az erdőhatárig megy.

Valószínűleg az idei szezonkezdetre elkészül, de mivel szlovák liftről van szó, erre nem vennék mérget.

Hamarosan részletesen írunk majd az építkezésről, az új lift adatairól, és a helyi újdonságokról.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.10.07. 18:56
Lecsillapodott volna a vita, vagy közeledtek az álláspontok?
A bejelentkező lapjukon az áll, hogy "6SEDAČKOVÚ LANOVKU + ZASNEŽOVACÍ SYSTÉM" (6üléses felvonó+hóágyúrendszer) és felette, hogy "PRÁVE PRIPRAVUJEME" (most készítjük). Ennél több infót nem találtam sehol, pedig átnézettem az oldalt a tóth nyelvet bíró kollégákkal is. Nem tudni, hogy hol lesz és mikor készül el.
Tud erről valaki valamit?
A webkamera tegnap hajnal óta láthatóan nem működik, okt. 5-ig vannak használható képek, azok alapján nem a parkolóból a tetőre vezető "B" jelű liftnek álltak neki, ha ugyan elkezdtek már valamit...
Már nagyon elkelne ide egy normális felvonó, mert elég nagy sorok tudnak kialakulni a tányérosoknál, a pályákon meg nem érezni a tömeget (legalábbis amikor ott jártam ez volt).
Amúgy jó kis hely ez, igazi pályaszállásokkal. Személy szerint örülnék, ha tudnának fejleszteni.
Ha helymeghatározás nélküli tudósításokat láttam volna a vitákról(pl.: https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/20071004martin/ ), azt gondoltam volna, hogy "tipikus magyar eset", de ezek szerint máshol is hasonló problémákkal küzdenek (és itt most nem a kimondottan a síelésre gondoltam)...
Nem baj, a lényeg, hogy talán történik valami, ami a síelőknek is jó lesz!
Jó havat mindenkinek!
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2008.02.21. 20:27
Sziasztok!
Volt vki Martinon mostanában? Milyen a hó? Működik az összes pálya?? Ide vagy Donovalyra érdemesebb menni?
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.02.04. 13:51
Mi Parassapuszta felé mentünk Zvolen után nem BB felé jobbra hanem balra mentünk.Ide is kell matrica.De ahogy néztem van több útvonal is,gondolom a jártasabbak leírják a a legjobbat.
CF
11 élménybeszámolót írt
11
18 éve tag
2008.02.04. 13:27
Azokat kérdezem, akik a közelmúltban jártak itt:
-merre érdemes BP-ről menni-Esztergom vagy esetleg Parassapuszta felé ?
-kell-e, érdemes-e szlovák autópálya matricát venni?
Mi szombaton mennénk ide, ha nem lesz keményebb enyhülés !
Kingjones
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.02.04. 10:54
Egy kis segítség, aki ide akar menni síelni. Az ülőszékes felvonó NEM MŰKÖDIK! Martinske Holere (1250m)egy erdei úton keresztül (10km hosszú), csak hólánccal lehet feljutni. De ez sem a felvonó aljától indul, hanem Vrutky nevű helyiség széléről, ez nincs is a jelölve a sítérképen. Ja, és csak reggel 6-tól délig lehet felfelé menni, utána estig csak lefelé. A pályák és a környezet egyébként megéri a szenvedést, amivel feljut az ember - persze magyar, vagy szlovák viszonylatban. Tehát nem egy Nassfeld, vagy Chamonix, de árban sem az.
Mi nagyon jól éreztük magunkat, csak ezeket jó előre tudni. Bye

mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2008.02.03. 09:42
én kétszer voltam Martinban, igaz, már jó régen. Nekem eddig a szlovák pályák közül ez volt a csúcs.
ha a faluban semmi hó nics, a hegyen tuti. van egy jó hosszú pálya, széles, de akkoriban még nem nagyon ratrakolták, szerintem már itt is jobban kezelik a pályákat. De aki a buckasízést szereti, annak kiváló (volt). van még egy tanulópálya. a többire nem emlékszem.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.