Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Leki síbotok topikból

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.12.16. 06:24
Ja, egy helyen szopacs a Trigger: ha tolni akarod magad a bottal korcsolyázásnál (gyk. korcsolyázó mozdulatnál), vagy csak simán támaszkodni akarsz a tetejére, az nem működik, mert a kesztyű közepén van a Trigger bütyke, és nyomja a tenyered.

Bartus Péter - Slalom Sport
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.15. 21:55
Valahol olvastam itt a fórumban valakitől, de nem hittem. Ez olyan mintha a fagyis elmenne augusztusban nyaralni...
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.12.15. 21:49
Na akkor most én voltam az aki nem olvasott vissza eleget, bocs.
Én sem fűzöm be, ha nem szabályos, akkor szégyellem, de így jobb.
2000-ben egy egyetemi síversenyen a vállamat nem melegítettem be, be volt fűzve a bot, és az egyik íven béna botozásnál úgy visszaütött, hogy azt hittem besz@rok, 1 hétig alig bírtam mozgatni.
Tényleg, te sem tudod hogy ez a januárig bezárunk honnan a halálból jött? Ja, tényleg bezárunk januárig: Január 3. délig, viszont csak dec. 31. 14 órától.
Mondjuk tényleg annyi melónk van hogy bezárhatnánk, remélem a feleségem kibírja válás nélkül :)

Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (huligan 98355)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.15. 21:41
szia Péter!

Hatalmas a félre értés!

Nem a Leki botokról és a konstrukcióról beszélek!

A botról és a rajta lévő szíjon való átfűzésről!

Soha nem volt új generációs Leki botom, nincs tapasztalat.

Általánosságban kérdezem. Mi az előnye/haszna a befűzésnek.

A sérülésekről: Gyöki és Cimbi barátom járt szerencsétlenűl a csuklójukkal, mindketten tanuló fázisban. Nem az iszapszemű rájákra gondoltam...

Tényleg zárva vagytok Januárig?!....:D
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.12.15. 21:34
Helló Huligan!

Apumnak, meg az összes Demo-s oktatónak, meg az összes top oktatónak Leki botja van, és még nem hallottam soha balesetet ebből kifolyólag. Ha rá lehetne bizonyítani, biztos nem létezne már a konstrukció, lehet hogy a gyár sem.
Az általad felsorolt balesetet lehet hogy a bot okozta, de nem biztos hogy a konstrukció. A csuklót nem teljesen értem hogy tudná eltörni a konstrukció, hogy ki mire harap rá, az meg egyéni dolog, tesómnak meg a léc csőre törte le a fogát, mégsem rossz konstrukció, hogy a lécnek van csőre :)

Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (huligan 98323)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.15. 20:28
Most akkor megkérdezem még egyszer: mi értelme/előnye?

Gabóca: két barátomnak a csuklóját törte el (2 év különbséggel) egynek meg a szemfogát verte ki úgy, hogy felszakadt a felső pittye...

Előre esett, a kezével akart kitámasztani, a bot befeszült, nem engedte a kezét és brutálisan ráharapott...

Ha nem lett volna átfűzve, a bot leesik és ő kitámaszt...
Előzmény: (gaboca 98312)
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2010.12.15. 18:58
Van biztonsági funkció.
Xero: 25 év alatt nem szakította le talán már megúszom.

Dave: gondolom csak egy bizonyos nagyságú erőhatásra enged el, nem volna értelme minden kis esésre leoldani.

Huligan: Nekem sem kárt, sem bosszúságot nem okozott még.
Előzmény: (klaci 98272)
2011-leki-venom-carbone-sl-s-300300.jpg
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2010.12.15. 16:46
Feldobtad a labdát! A sífelszerelés gyártók fejlesztői most aztán agyalhatnak, milyen új divattal jöjjenek ki. Most már csak a bukósisak biztonsági kioldására kellene valamit kitalálni?
WFeri
Előzmény: (klaci 98272)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.15. 16:18
Nagyon jó kérdés, már bennem is felmerült...
Gondolom van a kattintósokban valami "biztonsági szelep", anélkül gázos lenne...
Kíváncsian várom én is a tapasztalatokat...
Előzmény: (huligan 98267)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.15. 15:36
Mi az előnye annak, hogy a bot a kézhez van rögzítve? Engem úgy tanítottak, hogy soha se tegyek ilyet, inkább tanuljak meg vigyázni rá! Még soha nem volt ezzel gondom.

Ti oktatók hogy látjátok ezt a kérdést?
Előzmény: (ozsi 98230)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2010.12.15. 09:55
Általában elmondható, hogy az olcsó bot hajlik, a drága bot törik. A jobb botok anyaga merevebb, és ütésre, nagy oldalirányú behatásra eltörik.

Ízlés kérdése a bot, de mondanék néhány érvet, miért nem lényegtelen:
- Az olcsó bot nehezebb, a súlypontja távolabb van a markolattól.
- Ahogy javul a sítudás, úgy lesznek egyre fontosabbak a finomságok. Számomra például nem alapvetően befolyásoló tényező a bot, de igenis zavar, ha egy dorong húzza a kezemet, és minél nagyobb sebesség és erők lépnek fel, annál inkább válik zavaróvá a meglendülő bot súlya. Ilyenkor már a technikát befolyásoló tényezővé válik. A botozás, a karok mozgása nem annyira lényegtelen, mint sokan gondolják.
- A jobb minőségű (de nem versenybot) rugalmasabb, főleg rövidlendületnél rengeteg ütést, rázkódást elnyel.
- A tapasztalatom szerint a felsőkategóriás fémbotok hamarabb törnek, mint a carbonok. Mi a demóban néhány éve carbonbotokat használunk, és töredékére csökkent az „elhullási” arány, mint amikor fémbotokat használtunk.
- Világéletemben utáltam átgyötörni a kesztyűt a bot szíján (ugyanis ha szíj hossza jól van beállítva, nem megy át rajta könnyen a kesztyű). A triggerrel ezzel nem kell küzdenem.

Egyébként simán hozzá lehet zárni a léchez egy síléczárral...
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.