Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nordica sílécek

ÜZENETEK (47)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.11.08. 00:10
igen egy és ugyanazon lécről beszélünk, apukám most is ilyet használ. azt is tudom mi a lényege ennek az ötvözött geometriának elméletben de valahogy sem érzésben nem azt adta, de ránézésre is lenne különbség, a fischernél már messziről nézve is látszik, hogy az eleje valahogy jobban ível mint a hátulja. ennél nagyítóval sem, de akkor biztos én vagyok a vak.

azt hogy hiperkönnyű a kategóriájához mérten mondom...
a törés úgy történt hogy gyakoroltam a funcarvingot nagyon puha pályán, kicsúsztam, és miután mentem tovább vettem észre hogy egy durván Rockeres freeride sí van a talpam alatt :D csontkemény pályán biztos nem fordult volna elő, de így elképzelhető hogy a puhábból a keményebb részbe ütközve a megsüllyedt sí meghajlott annyira hegy eltört. sajnos nem sikerült semmit kezdeni vele később, legtöbb helyen el sem hitték. pedig én még aznap beszéltem egy helyi síoktató májsztóval ott, ő meggyőzött hogy elő szokott fordulni az ilyen még csak nem is anyaghibáról van szó. ja és igen BIZTOS hogy új volt XD
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.11.07. 23:51
Helló Maximus!

Ha jól sejtem élőben mi találkoztunk, ha tiszta gs lécet keresel, az írt Blizzard elég jó, bár tényleg nagyon kevés a súlyod. Mondjuk ha a D2 GS-t élvezted, az se pillekönnyű. A Blizzard árához számolj még hozzá valami jobb kötésnek az árát, de még úgy sem vészes.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (maximus* 92682)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.11.07. 23:48
Helló Vanczi!

Biztos ugyanarról a lécről beszéltek? A Spitfire teljes famagos, titanium lapos konstrukció, a Spitfire Pro ugyanez, csak alul-felül titanium lappal, tehát hiperkönnyűnek nem nevezném, súlya is elég tekintélyes. Hogy sikerült eltörnöd? Biztos új volt? Mi történt utána? Visszavitted?
A Spitfire geo kiképzése megfelel a Progressor elvének, mégha nem is ugyanolyan rádiuszokkal. Ez is változó rádiuszú, ha gondolod átküldök egy képet mi a lényege.
Amit írtál:
"annyi hogy a szlalom lecektől kicsit nagyobb a rádiusza ugyanolyan hosszhoz viszonyítva, így mondhatni hogy az sl és gs lecek közt van de még csak nem is félúton"
ezek a cross lécek, de a Spitfire-t nem lehet annak nevezni, pont a geo miatt.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (vanczi 92663)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2010.11.07. 20:12
értem. válaszoltam már, nézd meg.
Előzmény: (vanczi 92681)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.11.07. 20:09
olvass utána mindenféle oldalakon, ( nyilván nem magyarra gondolok ) biztos találsz valamit, de szerintem az a léc már sok volna neked. 175 fölé ne menny még mert a súlyod is igen kicsi...

írtam privit, nem tudom olvastad e. a baki ügyről mi a vélemyényed?
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2010.11.07. 19:34
Az valahogy a másik végletnek tűnik. Másik topikban kértem is kis segítséget a léccel kapcsolatban, azonban normális válasz nem érkezett (a léc hirdetője küldött egy levelet bővebb leírással, azonban kíváncsi lennék mások véleményére is.) Ha léc megfelel "hétköznapi" síeléshez is, nem csak kapuk közti versenyzésre, akkor ilyesmit keresek. Tudom, hogy GS versenyléc általában nagyobb mint egy all-rounder vagy SL, de én csak 172 vagyok. Minél hosszabb az él, annál stabilabb, viszont gondolom azért van egy határ. Nem vagyok kicsi a léchez (még valószínűleg növök 4-5 centit 1-2 éven belül, akkor azért már nem olyan vészes)? Valóban jó léc ez a Blizzard?
Előzmény: (vanczi 92668)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.11.07. 19:08
egyébként az apróban van egy régebbi de igen komoly vaci új blizard gs sí 182-es R21 fillérekért... ha nem gáz hogy az tényleg csak száguldásra alkalmas akkor tuti nem bánnád meg
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.11.07. 19:06
hát igen ez nem a te leced, de ez a geo ügy sehogy sem stimmel... szerintem a gyártó csak valami reklámfogásként akarja ezt a szöveget felhasználni.
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2010.11.07. 19:02
Tavaly D2 GS-sel volt alkalmam síelni egy hetet, annál gyengébb lécet semmiképp sem vennék. Nagy tempóval, hosszú ívekben, agresszíven síelek, ezért egy stabil GS lécet szeretnék. Ezek szerint nem ezt a lécet keresem :) A geo-nál arra gondoltam, hogy nem tisztán SL vagy GS léc, hanem az első harmada SL, a maradék pedig GS. Köszönöm szépen az infókat, pontosan erre voltam kíváncsi. Sokat segítettél. :)
Előzmény: (vanczi 92663)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.11.07. 18:35
a léc elég jó, ha még nem volt igazán komoly leced akkor nagyon nagy + meglepetés lesz leszámítva azt hogy 60-70-nél már elég instabil ami azért a rádiusznak is betudható (14m). aránylag dinamikus inkább rövid ívekre elég jó, a gyengébb stabilitásából adódóan nagyobb sebességnél a hosszabb GS típusú kanyarok mér nem olyan élvezetesek vele éltartása a hiperkönnyű szerkezet miatt sem valami kimagasló. ha nem küldöd neki nagyon agresszívan akkor elégedett leszel vele. parkba ne vidd ugrálni mert ha elrontod az érkezést könnyen eltörheted. nekem sikerült egy elhibázott funcarvingos kanyarban eltörnöm, fél nap után a vadonatúj sít... remélem tudtam segíteni.

ja ami a geometriát illeti én nem értem mi ebben a kevert, (hogy elől sl hátul gs )mert ez nem változó rádiuszú ! végig egyformán ível nem úgy mint a Fischer progressor széria, semmi különös nincs a geoban.... annyi hogy a szlalom lecektől kicsit nagyobb a rádiusza ugyanolyan hosszhoz viszonyítva, így mondhatni hogy az sl és gs lecek közt van de még csak nem is félúton
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2010.11.07. 17:01
Sziasztok!

Síelt már valaki Dobermann Spitfire léccel? Ha esetleg igen, tudna nekem írni kicsit a róla? Hogyan működik ez a kevert geometria?

Köszönöm szépen a segítséget.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.01.27. 15:18
a machal meg a spitfireal is jól jársz, a machnak kicsit nagyobb a rádiusza...
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.26. 23:35
Én sajna nem tudok tapasztalatról beszámolni, viszont kérdeznék. Csütörtökön mennék Eplénybe, és szeretnék lécet foglalni. Szerintetek az én 182 centimhez, 100 kilómhoz (közép) haladó sítudásomhoz, és a nem repesztős, szépen röviden kanyargós gyakorláshoz melyik lécet ajánlanátok. A Supermachine Mach 3 esetleg Mach 1, netalántán Dobermann, vagy az utóbb említett Hot Rod??? (mondjuk Dobermannból nem tudom melyiket lehet kölcsönözni, Spitfire vagy race (az durva lenne)) Vagy valami kevésbé keményet?
Van ötletetek? Mennyire szeretik, ha napközben esetleg ki szeretnék próbálni egy másik típust?
Köszi!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.01.26. 19:05
Tegnap Eplényben síeltem és voltam akkor szamár,hogy a nagy pakolásban(egyik kocsiból a másikba)otthon felejtettem a lécemet.No akkor irány a kölcsönző és béreltem egy lécet.Nevezetesen egy Nordica Gran sport 14-est ami nem hagyott túl mély nyomot bennem így félidőben kértem egy másikat.A következő amit kipróbáltam az egy Nordica hot rod top fuel léc volt.No ez már igazán lázba hozott,a terep adottságai miatt csak kezelt pályán tudtam kipróbálni de csak legekben tudok róla beszélni.Kíváncsi lennék mások tapasztalatára,kérlek írjátok meg.
nagyakos23
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.11.16. 19:20
köszi a választ, alkalmi vétel volt csupán de nem tudtam milyen szintű.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.16. 18:34
Kérdés, hogy miért cserélted le az rx8-at? Ez a Nordica egy középhaladó léc, az rx8-nál puhább. Viszont ha vadonat új, akkor jó áron vetted, de továbblépésként már mindenképpen egy verseny kategóriás lécet javasolnék, hogy milyent, azt neked kell eldönteni, mármint az irányzatot, amit legjobban kedvelsz (SL, GS, vagy Freeride)
Előzmény: (nagyakos23 73723)
nagyakos23
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.11.16. 18:24
Sziasztok,
olyan kérdésem lenne hogy haladó síelő vagyok lassanként mondhatom, ajánlásra vettem egy nordica s10 et, merthogy olcsó volt 42000 ft, ami tényleg olcsó, de nem néztem eléggé utána. tehát aki ért hozzá nyugtasson meg hogy nem vettem rossz lécet vagy jöjjön a rút igaszság és mondja azt hogy adjam inkább el a vaterán mig nem bukom rajta.
Amugy eddig egy ficher rx 8 cal síeltem , visszaesés e ez a nordica léc ahhoz képest vagy nem? előre is köszi
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.11.14. 16:29
akkor meg is valaszoltad az altalad feltett kerdest magadnak. Speedmachine. Sokkal kemenyebb lec, amellett hogy a Gransport is visszaminosult kezdo kategoriava a Nordicanal.
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2008.11.14. 12:06
Köszi, de nem kezdő, hanem haladó keményebb lécet keresek amit több évig évente 3-4 hetet akarok használni. Sajnos a súlyom sem "kezdő" kategória.

Köszi!
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2008.11.14. 11:18
Ha kezdő vagy középhaladó lécet keresel, akkor a SUV is elég jó. Én ilyet vettem újrakezdéshez 2 éve, teljesen jó, gondolatra fordul, a mély hóban is frankón elmegy, egyedül nagy tempónál kezd picit hiányozni a profibb lécek keménysége, de nem vészes egyáltalán, összességében csak ajánlani tudom.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.