Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik a legjobb és legrosszabb lécmárka?

ÜZENETEK (108)Időben csökkenő Időben csökkenő
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.08. 12:25
Mivel ez egy teljesen szubjektív kérdés, ezért nagyon nehéz általánosságbanmegállapítnai, hogy melyik a legjobb v legrosszabb léctípus. Teljesen az egyéntől és tudásától függ, hogy mi jön be.
A minőség tényés való, hogy csak úgy mint az autók esetében évről-évre változik. RÉgen (80 as évek végén) a dynastar még világbajnok léc volt. (nem esküszömmeg rá de emlékeim szerint Pirmin Zurbriggen azzal nyerolimpiát Sarajevoban) Ehhez képest a carving hódítása óta nem igazán szuperálnak.
Én pl. 25 év alatt jöttem rá, hogy a skicross léceken érzem eginkább otthon magam. Salomon crossmax nagyon bejött de a Head cross lécei 10 pontosak nálam.
üdv
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.09.24. 20:16
Az, tavalyi, új, ráadásul ez az egy pár volt már csak, így le lett árazva némileg, a kötés szerintem csak színben tér el, végülis bármilyen tyrolia felmegy rá, mert a platni tyrolia csavarkiosztásra van előreperforálva. 116e volt kötéssel együtt.
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2006.09.24. 17:55
ha jól látom ez az i.supershape modell. Viszont tavaly más kötéssel dobálták őket, akkor cp 13-assal (teljesen szürke színű kötés). Mennyit kóstált, új, használt? Újonnan 550 €-t kellett leszurkolni érte. Ez még a tavalyi kiadása a lécnek,nem?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.09.24. 17:41
Hmm, hát igen, már nagyon várom, hogy leírhassam az első tapasztalatokat az új "jövevényről"...L:165 cm, R:11,4
5.jpg
6.jpg
1.jpg
4.jpg
Stani
5444 élménybeszámolót írt
5444
Admin
2006.09.24. 17:26
No, a tavalyi szezonban 7 lécet próbáltam végig, így gondoltam beírom ide a tapasztalataimat.

1. elan hcx hyper R:~11 L: 163 - pár éve már ezzel mentem, s absz megvoltam vele elégedve, bár ha a nagy sebesség és a buckás pálya találkozik egymással, akkor kijönnek a gyengéi. Egyébiránt tökéletes slalomcarver, kiválóan lehet vele a korcsolyázos mozdulatokat csinálni. Mélyhóban is megállja a helyét, bár azért nem ez a profilja.
2. salamon crossmax R:12 körül L: 165 (újabb verzió) - hát nekem nem jött be, bár a buckákat kegyetlenül átszakította, de fordulásnál nem igen jött be, meg menettulajdonságai sem igen nyerték el a tetszésemet
3. salamon streetracer (880?) R:~11 L:160 - kb az elannal megegyező léc, menettulajdonságaiban, de szubjektív véleményem azt mondtatja velem, hogy az elan íveit valahogy jobban magamének éreztem. Bár hozzáteszem,hogy hcx hyperrel már több ideje sízek. Mélyhóban a streetracer egy árnyalatnyit jobban viselkedett az elannál. Ha választanom kéne, továbbra is a szlovén remekműnél maradnék.
4. salamon screams pilot side cut, L:160 R:13
instabil léc, nem éreztem nagy sebességnél semmi féle biztonságot rajta, beszitálás, oldalkicsúszás. Bár a rádiusza kicsi, de formájában inkább a pommes frites (hagyományos) léceket követi, mint a mai carvingokat. +10 centi még kellett volna a léchez
5. atomic short carver (beta 3, kékes-zöldes, atomic felirat fehér). R: ? L: kb 100
egy kb 100 cm hosszú carverről van szó, bohockodáshoz ideális, mélyhóban határozottan ellenjavalt, ugyanúgy nagyobb tempóban is. Adottságait elsősorban jól ratrakolt és könnyebb lejtőkön lehet kihasználni
6. atomic short carver (piros-fekete)
Ugyanz, mint a fentebb leírtabb, csak ez ha jól tudom egy korábbi kiadás
7. Atomic Metron B5 - R: 11 L: 162

a királyok királya, egyszerűen egy fantasztikus léc. Álomszépen lehet vele carvingolni, kíválóan bedönthető, a jeges-csonthó pályát/szakaszokat is uralja, könnyedén lehet vele lemenni. Mélyhóban is a fentebb felsoroltak közül ez a legjobb. Sajnos az ára nem éppen olcsó: 850 euró újonnan. Akinek van "némi" "zsebpénze", annak csak ajánlható. Ez a léc valóban megéri a gyűjtögetést :) A többiek ehhez képest fapadosak
boat54
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2006.09.24. 14:08
Szia Laci!
A Nordica cipőket Vásárosnaményban gyártják, illetve szerelik össze.

Az Explosiv lécről: nekem mint gyakorlatlan síelőnek bizony nem jött be. Az SL9-essel a sízés egészen más volt. Az okáról fogalmam sincs csak a tényt rögzítettem. Az SL9-sel megegyező élményt nyújt számomra a Salomon Equipe 10 SC -vel a sielés. ( ez van most, nagyon jó...)
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.09.24. 11:39
Februárban volt rajtam egy csúszás idejére egy új Explosiv Competitor GS léc. Elég kemény síléc volt, de azt tapasztaltam, hogy az Atomic SL9 hez képest oldalirányban csúszkált. Úgy éreztem mintha domború lett volna az alja. Ez eléggé zavart, mert gyors egyenes tempónál nem éreztem stabilnak, de kanyarban meg nem csúszott ki az éle. Most nézem itt: ( http://www.explosivski.hu/6092F712-5981-4869-A610-B2BEE77AFC61/835C4D42-8162-4468-B5D2-517CB035335C.html ) hogy valami EDGE TUNING miatt a vízszinteshez képest 1 fokkal meg van döntve az él. Ezt nekem sem időm, sem kedvem nem volt megszokni, de ha visszaalakítanák vízszintesre, akkor valószínüleg jó lenne. Kifejezetten kemény léc, és 60.000 alatt kapható. Tavaly Nassfelden egy magyar síoktató egyik nap SL9-cel ment, másik nap meg Explosiv Patriot SL-lel, ő is azt mondta, hogy alapesetben is jó a síléc, ha meg az árához viszonyítjuk, akkor még jobb.
Péter
yodacsoda
92 élménybeszámolót írt
92
18 éve tag
2006.09.24. 10:19
Erre a kerdesre nagyon nem lehet valaszolni, de inkabb sehogy... Eleg kevesen vannak azok aik minden ismertebb markat mar ki tudtak probalni, igy javareszt csak a mar kiprobalt 1-2 markarol tudunk nyilatkozni... Igy en a Blizzard-ot ajanlani nem fogom, mert negativak a tapasztalatok, de lehet van aki arra eskuszik... Vegyel penztarcadnak megfelelo lécet, lehetoleg ne a legolcsobbat es szerintem meg leszel vele elegedve. Kesobb persze ha mar jobban megy a sizes, akkor vegyel dragabbat... Bár nem mindig ervenyes az hogy a dragabb a jobb...
Udv!
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.09.23. 17:43
Nekem szimpatikus volt a Völkl(az enyém még made in Germany), de azt hiszem amíg csak lehet nem fogok kínai lécet venni. Csak úgy elvből :)))(Meg mert nem tetszik annak a tulajnak a hozzáállása akinek ennyire csak a profit számít.) Bulgária, meg Ukrajna annyira nem zavar valahogy.
Az Explosiv-ról továbra sem tud senki sem nyilatkozni?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.09.20. 09:30
Hát, már semmi sem a régi:):)
Völkl: Kína
Fischer: Ukrajna - ennek ellenére made in austria van rajta.:):)

Pl. kis hazánkan is van Nordica síbakancs gyár, talán Tapolca környékén, ha jól tudom.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.09.20. 09:27
Én történetersen tavaly vettem Dynastar lécet Made in Bulgaria felírattal, Atomic kötéssel. Dynastar léc "hivatalos" kötése az Atomic, legalábbis Ausztriában és Németo.ban.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.09.20. 09:01
A 80-as években készültek Atomic lécek Bulgáriában, a helyi márka akkor Pamporovo volt. Én 86-ban vettem Atomic ARC lécet Szófiában, Made in Bulgaria felirattal. Nem volt rossz léc.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.09.20. 07:22
Tudomásom szerint csak az Explosiv lécek készülnek bulgáriában, ha jól tudom egy "néhai" blizzard gyárban. A Dynastar a Rossignol csoport tagja (A Look-al és a Lange-el együtt) és alapításától fogva a Francia Chamonix völgyben van a gyár.
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.09.19. 21:50
Ja amúgy a Dynastár lécek amit szidtok az Atomic tulajdonában van és a bulgáriai Atomic gyárban gyártják...
issimus
268 élménybeszámolót írt
268
18 éve tag
2006.09.19. 21:46
A legtutibb léc amit használtam SNOWRIDER!!!! Titán erősítés, kézi gyártás, osztrák, akár saját magad is elkészítheted a lécet dizánját. Nem olcsó, de nem sokkal drágább, mint egy csúcs Atomic. Viszont még egy ilyet nem látsz a sípályán az tuti!!!! ... Érdekes módon a 80-as évek végén brahiból gyárottak már piskóta alakú lécet. Csak akkor nem lett divat...Meg van az Atomic lécem is, de a Snowrider az sznórájder!
zozi
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2005.11.15. 20:12
Sziasztok! nemrég vettem egy Nordica SUV 8 X-et, nem vagyok túl rutinos és próbálok eligazodni. Örülnék ha hallanék(olvasnék) róla v.milyen infót. please. kösz
bbbence
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2005.11.09. 17:10
Ezt nem lehet ebben a formában megállapítani, mivel minden évben vannak tesztek ahol szakértők és gépek segítségével kihozzák a lehető legtöbbet a különböző lécekből és ezeket a teszteket kategóriákra bontják, mint pl. allround, race, freestyle, skicross, freeride,... de ha viszont átfogalmazom a kérdést és az teszem fel hogy melyik márka nyert a legtöbb kategóriában a 2006os tesztek során, akkor azt kell hogy mondjam a SCOTT USA csinálta a legjobb modelleket...
Roka26
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2005.11.09. 16:30
Üdvözlök minden télkedvelőt!

Most találtam erre a fórumra, tehát most először írok nektek. Ha lehet akkor máris egy kéréssel fordulnék felétek. Persze szigorúan a témával kapcsolatban. Szóval ha van tapasztalatotok a K2 lecekkel kapcsolatban akkor legyetek szivesek osszátok meg velem.
Előre is köszi.

Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.10.21. 10:08
Hali!
Komolyan érdekelne, hogy mik a tapasztalatok az explosiv-al?
Mert tényleg nagyon olcsó. Nekem csak külsőre nem tetszik de amúgy meg nem tudom megítélni.A versenylécük nekem túl kemény volt,(mondjuk többet csúsztam vele jegen mint havon tehát ez sem biztos) az allrounder nem volt rossz, de én nem értek eléggé hozzá, mert nincs elég tapasztalatom. Modnjuk kezdőknek biztos érdemesebb ezt venni mint valami irtó drága nyugatit.
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2005.10.17. 11:29
Itt találtok egy igen részletes összefoglalót a 2005/2006-os síszezon síléc újdonságairól:
https://sielok.hu/felszereles-ujdonsagok.htm
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.