Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Európa Top 5 (világ top 5)

ÜZENETEK (63)Időben csökkenő Időben csökkenő
ttamas1028
190 élménybeszámolót írt
190
14 éve tag
2018.01.18. 14:51
Hát nekem Kitzbühelel ismét friss az élményem, de közel sem dobogós helyezést ér el nálam ár érték arányban.
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2017.12.11. 10:42
Érdekesség:
A német síportál szerint a világ legjobb síterepe: Kitzbühel.

A tiroli síterep idén ötödször kapta meg a legjobb síterepnek járó kitüntetést. A maximálisan elérhető 5 csillagos értékelésből Kitzbühel 4,8 pontot szerzett meg.

Itt találjátok a többi helyezettet:
https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/2017-legjobb-siterepei/

Érdekes, hogy nálunk az Ausztria toplistában is csak 15. az abszolut listában pedig 44. helyen áll Kitzbühel.
https://sielok.hu/sitereplista/listadizajn/rendertekelescsokk/
toplista-ausztria.jpg
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2014.10.16. 19:53
Igazad van!
Előzmény: (vasssy 173543)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2014.10.16. 12:58
Azért remélhetőleg ez nem úgy működik, hogy valaki megnézi a listát, a top5-ből rábök egyre, foglal és utazik. Ha csak elolvassa a terep leírását, abból már kiderül, hogy miről van szó.
Amúgy a kezdő balfácán valószínűleg kinéz egy olcsó apartmanos csomagot, nem tudom ilyenek mennyire vannak La Grave-ban. De ha mégis csak ott venné észre, hogy ez nem neki való, akkor egyrészt így járt, másrészt ott a szomszédban Les 2 Alpes szükségmegoldásnak.
Próbálhat az ember "foolproof" megoldásokat találni, ahogy pl. az elektronikai iparban olyan csatlakozókat használnak amiket nem lehet fordítva bekötni, de a felhasználó bebizonyítja, hogy mindent lehet, csak akarni kell. :-)
Előzmény: (Bélapó 173531)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2014.10.15. 19:44
Jól értelmezem? A toplistában a /után a szavazatok száma van? Ha igen, akkor nem sokat ér. La Gravot a 2. helyre sorolta 28 szavazattal. De szerintem csak az a néhány rugóláb szavazott, akik nem is hajlandók kiépített síterepre menni. Ha egy kezdő balfácán ennek alapján választana terepet, egész héten a kocsmában ülhetne.
Előzmény: (WAndrea 172297)
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2014.04.17. 09:31
Egy régi topikot élesztünk fel egy új, friss toplistával:
https://sielok.hu/rovat/portalinfo/cikk/ertekeles-szerinti-toplistak/
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2009.10.12. 09:35
Nem, (még) nem :) (Andorrát leszámítva) Fogalmazzunk úgy, hogy "jártas" vagyok a témában :)
Sz. Andrea
16 élménybeszámolót írt
16
14 éve tag
2009.10.11. 21:01
Szia Stani!
Nagyon részletes a sipályák besorolása....csaknem jártál mindegyiken az általad felsoroltak közül?Nem semmi:)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2009.10.08. 09:48
Európában
Pireneusok és úgy az egész Ibériai-félszigeten: Grandvalira
Appenninekben: talán Roccaraso, bár lifteket nézve Abetone jobb, de ott kevesebb a pálya
Balkánon Bansko
Alpokban 3Völgy
Sziklás-hegység: itt Aspen, Vail és a kanadai Whistler-B. versenyezne egymással
Appalache: Killington
Andok: 3Völgy
Ausztrál-Alpok: Perisher Blue
Új-Zéland: Turoa&Whakapapa
Korea: Yong Pyong v Muju
Oroszország: 2014-es olimpia helyszíne eséllyel pályázhat rá
Japán: több mint 600 síterep van, Naeba elég nagynak tűnik, de Sapporo szigetén vannak néla hóbiztosabbak is.
....
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2009.10.07. 13:28
A WTSS nagyon jó kiadvány, ha a 'the book' fülre kattintotok az oldalon ( http://www.wtss.co.uk/jsp/index.jsp?lnk=400 ), akkor egy-két síterep leírása ingyenesen letölthető pdf-ben.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2009.10.07. 13:16
Na igen, a brit síelők alapjáratban azért több helyre eljutnak és nyitottabbak a kevésbé ismertek iránt is.
Ischgl, mint Ausztria legjobbja érdekes. A német fórumokon többen Serfaus-Fiss-Ladist előbbre helyezik Ischglnél.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2009.10.07. 13:00
Ezért is reklámozom mindig a Where to Ski and Snowboard kiadványt. Pár napja kaptam meg a 2010-es kiadást. Ők a brit síelők által látogatott helyeket részesítik előnyben, de még mindig sokkal reálisabb, mint az ADAC.

A website-ja is elég jó:

http://www.wtss.co.uk/index.jsp


Őszintén szólva nem vagyok biztos benne, hogy a világ legjobb tíz terepe között van akár egy osztrák is, de ha igen, akkor az Ischgl.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2009.10.07. 12:30
Az ADAC mindig is a német síelők kedveltebb úti céljait helyezi előnybe.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.10.07. 11:34
https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/adac-ranglista/

Szerintem Sölden sehol sincs Három-völgyhöz képest.
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.09.03. 19:43
Hello,

Nálam a következő a sorrend:

1. Zermatt
2. Val d'Anniviers (Zinal, Grimentz, St Luc-Chandolin)
3. Jungfrau régió
4. 4 Vallées
5. Sölden

Üdv
MM
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2009.09.03. 15:26
Megnéztem közben Oliver Kern szempontjait:

Parkolás a sípálya közelében
Információ a jegypénztárban és a pályákon
A síterep mérete
A pályák változatossága
Freeride lehetőségek
Snowboard parkok
Attrakciók családosoknak, gyerekeknek
Sípályatérképek
Pályakezelés, hóágyúk, hóbiztosság
Sífelvonók
Hegyi éttermek, hütték, szállások
Tisztaság és higiénia
Sífutópályák
Aprés Ski
A személyzet hozzáállása

Valószínűleg azért is tér el a véleményünk, mert az én szempontjaim:
1. A síterep mérete
2. Pályák hossza
3. Meredek pályák megléte
4. Sífelvonók modernsége
5. Pályakezelés, hóágyúk, hóbiztosság
6. Szintkülönbség
7. Általános infrastruktúra

Sífutópályák, Snowboard, Freeride stb. eleve nem érdekel, mivel nem snowboard-ozom és nem sífutok. Egy biztos: Kern 15 szempontja nem azonon prioritású, például komolytalannak tartom a "személyzet hozzáállása" és a "snowboard parkok" (a sportolók kb. 2%-át érinti) marginális szempontjait az "a síterep mérete" szemponttal azonos súllyal értékelni.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2009.09.03. 15:16
Lehet, hogy ez az Oliver tapasztalt értékelő, de a listája szerintem Ausztria irányában rendkívül elfogult.

Meggyőződésem, hogy például Les Trois Vallees, Val d'Isere és Zermatt benne van az első ötben, a többin lehet vitatkozni. Ráadásul a legjobb osztrák terep, Ischgl is kimaradt a listájáról.

Akit egyébként a síterepek (viszonylag) objektív összehasonlítása érdekel, annak a Where to Ski and Snowboard című angol könyvet ajánlom, minden évben megjelenik, és számos szempont alapján rangsorol, részletesen írva is több száz terepről. Az angolokban lehet bízni, egyrészt mert nem elfogultak, lévén angol síterep gyakorlatilag nincs, másrészt igényesek.

Nálam az öt legjobb, azok közül a helyek közül, ahol voltam:
1. Les Trois Vallees - Franciaország
2. Val d'Isere/Tignes - Franciaország
3. Paradiski, azaz az összekötött Les Arcs és La Plagne - Franciaország
4. Zermatt/Cervinia - Svájc/Olaszország
5. Verbier - Svájc

Ski Weltre kíváncsi vagyok, de szerintem egy olyan terep, ahol a legmagasabb pont 2000 m körül van, eleve hátránnyal indul.
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2009.07.14. 16:15
Jó hírem van:
El is készültünk a síterep értékelő funkcióval, reméljük tetszeni fog! Mostantól minden síterep infó oldalán megtalálhatók az értékelő csillagok.
Értékelni csak regisztrált felhasználók tudnak, hogy hiteles legyen az eredmény.

Részletesen itt írtam róla, és ide várjuk az észrevételeket is:
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=13364

Toplistát majd télen jelenítünk meg, amikor már lesz benn több ezernyi értékelés (reméljük).
Mi is nagyon kívácsiak vagyunk az eredményre!
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2009.06.25. 15:54
Köszi a javaslatot.
Tervezünk ilyesmit, dolgozunk rajta éppen!
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.06.25. 14:29
Sziasztok,
Csak egy otlet. Lehetne inditani egy "siitelet.hu" oldalt, a jol bevalt https://www.nepitelet.hu oldal alapjan. Tudom mas az auto, mint a sieles, de talan ez is mukodne, es a magyar velemenyeket tukrozne. A nepiteleten ugyebar az a lenyeg, hogy mindenki az adott autojarol ad egy pontozott, es egy nehany soros osszefoglalo velemenyt. Ezt akar itt az egyik legjobb magyar portalon a sielok.hu-n is szivesen latnam :D
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.