Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kölcsönzött a léced? Nem ismered fel? Ne vidd el a másét!

ÜZENETEK (29)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2010.12.07. 00:35
hát, sajnos Ausztriában már lassan ipari mennyiségben lopják a léceket, csak egy pár sztori az elmúlt évekből:
https://sielok.hu/kereso/?q=tolvaj&submit=OK

vagy az egyik legszomorúbb eset:
https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/obertauern-magyar-tolvaj/
Előzmény: (Csősz 96639)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2010.12.06. 23:32
Ha nincs sodronyzár, tedd le a léceidet (és botjaidat) külön-külön, két távolabbi állványhoz.

Fél pár lécet (botot) ki a nyavalya visz el?
Csősz
99 élménybeszámolót írt
99
15 éve tag
2010.12.06. 18:04
Én eddig azt hittem, ez valami olyan szerencsétlenség, ami csak velem történhetett meg, de olvasva a klaci sztoriját meg a huligan veszteséglistáját , úgy látom ez mindennapos sztori.
Csősz
99 élménybeszámolót írt
99
15 éve tag
2010.12.06. 17:47
De nem gondoltam, hogy ezt piszkálják meg, azt gondoltuk esetleg a Metront fogják ellopni, ezért ahhoz vettük. Persze erre is fel lehetett volna rakni, csak nem gondoltam, hogy kellene.

Igen a botra is kellene zár, mert azokat már rövid pályafutásom alatt kétszer is elrabolták...
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.12.06. 17:44
Még a botra is.
Azért kis sumák genya volt a srác mert lapított mint az a bizonyos a gazban. Akkor kitört az üdvrivalgás oda se mert nézni.
Előzmény: (Csősz 96624)
Csősz
99 élménybeszámolót írt
99
15 éve tag
2010.12.06. 17:42
Sodronyzár van, igaz a metronyoshoz vettük, nem gondoltam, hogy erre kellene felrakni.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.06. 16:24
A "Mosoly" topicban van a leírásom - mi is így jártunk a nejem lécével...
Tényleg érdemes lelekatolni, legalább a hülyék ellen véd...
Előzmény: (Csősz 96570)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.06. 16:21
Nagy szerencséd van!

Kitzsteinhorn tapasztalatok:
- nekem mínusz 1 db garmin GPS map 60
- ismerősöm zsír új Atomic SLTI
- illetve egy kétségbe esett ember a völgyállomásnál (rendőri kísérettel), mert ellopták a lécét
- sógorom aznapos leki WC botjai

Stulek:
- barátom 3 napos Atomic GS12
Előzmény: (Csősz 96570)
Csősz
99 élménybeszámolót írt
99
15 éve tag
2010.12.06. 16:07
Én mindig azt gondoltam, hogy a síelés egy úri sport, azaz akik űzik nincsenek rászorulva a másik ember felszerelésének az ellopására. Ezért sosem gondoltam, hogy az én cuccomat bárki is eltulajdoníthatja a a sógoroknál. Ezt rögtön a tavalyi szezonban megcáfolta valaki, aki az aznap vásárolt (mellesleg 20 € volt) síbotomat OT-ben a Hochalm elől meglovasította, otthagyván a saját 140 centis törött, görbe botját, tüchtigen ráakasztva a lécemre.
Azon a november végi csütörtökön gyanútlanul , amikor Kaprunban "besiklottam" az Alpin Center elé egyedül, mivel szólított a természet, a lécemet és botomat az állványra döntöttem és kb. 10 percet időzvén a mellékhelyiségben, kifelé jövet azokat nem találtam. Először azt hittem, hülye vagyok és nem emlékszem, hogy hová raktam őket, de sajnos miután 15-ször végigellenőriztem az összes ott tárolt lécet, meg kellett állapítanom, hogy ezt bizony ellopták. Bementem a recepcióra, ahol kedvesen közölték, hogy töltsek ki egy űrlapot, abból kapok egy másolatot, amit vigyek le a kapruni rendőrségre, és jelentsem be az ellopást. Másban nem tudnak segíteni. Majd hozzátette a hölgy, hogy szerinte várjak 4-ig amíg bezár a pálya, mivel az esetek 90 %-ban a felszerelést egyszerűen összecserélik, és ha szerencsés vagyok csak ez történt. Na erre kimentem megnézni, van-e ugyanolyan léc mint az enyém. Volt egy nagyon hasonló , ugyanolyan márkájú és méretű kölcsönzött léc. Bemegyek, mondom a nőnek, hogy honnan való, melyik kölcsönzőből, hátha azzal van összecserélve, kérdezze már meg nekem. Közli, ő ezt a kölcsönzőt nem ismeri, de ha 4 óra után is ott marad, szólnak a rendőrségnek, aki majd kideríti honnan való és akkor esetleg fény derülhet a cserére.
Közben már az egész csapat, akivel voltunk, engem várt kinn a -10 fokban. Kijövök, már üres az összes állvány, látom, hogy az egyiknek a szélén oda van támasztva valami hasonló mint az enyém, ami 5 perce még nem volt ott. Odaszaladtam, az enyém volt! Odajön hozzám egy osztrák fickó és elkezdi magyarázni, hogy sorry, de ezt vitték el a kölcsönzött léc helyett.
Ha nem várok ott, ha nem veszik észre, csak mittudomén Grazban, ahol laknak, vagy csak másnap, vagy egyszerűen vissza sem hozzák, akkor volt léc nincs léc. Persze biztosításom csak utas, felszerelésre nem volt.
Tanulság: biztosítást kötni kell, és ha csak édes anyanyelvünket beszéled , nem lesz könnyű dolgod.
lostandfound.jpg
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.